banner572

Erdoğan KCK'ya noktayı koydu

Erdoğan KCK operasyonlarını değerlendirdiği konuşmasında, "KCK örgütlenmesini, masum bir sivil örgütlenme olarak gösterenler de büyük bir yanılgının içinde olduklarını artık görüyorlar. " dedi.Ulusa Sesleniş konuşmasında KCK operasyonlarını değerlendirirk

Siyaset 30.11.2011, 09:25
Erdoğan KCK'ya  noktayı koydu

Erdoğan KCK operasyonlarını değerlendirdiği konuşmasında, "KCK örgütlenmesini, masum bir sivil örgütlenme olarak gösterenler de büyük bir yanılgının içinde olduklarını artık görüyorlar. " dedi.

Ulusa Sesleniş konuşmasında KCK operasyonlarını değerlendirirken "Faşizme göz yummayız" diyen Erdoğan, "Faşizm özlemi bu örgütlerin hedefi" saptaması yaptı.

Başbakan Tayyip Erdoğan, sindirim sistemi ameliyatı için hastaneye gitmeden önce kameraların karşısına geçerek ulusa seslendi. Erdoğan, geçen hafta Perşembe günü kaydedilen Ulusa Sesleniş konuşmasında öne çıkan mesajları şöyle oldu:

YARGI YÜRÜTÜYOR

KCK operasyonları, hükümetin emir ve talimatıyla, kararıyla yapılan değil, istihbarat örgütlerimizin ve emniyet birimlerimizin araştırmaları neticesinde, yargının karar verdiği ve yürüttüğü operasyonlardır. KCK operasyonlarından dolayı hükümetin hedef alınması, hükümete yönelik kampanya başlatılması son derece haksız ve yersizdir.

KCK İMRALI'DAN KANDİL'DEN TALİMAT ALIYOR

KCK örgütlenmesini, masum bir sivil örgütlenme olarak gösterenler de büyük bir yanılgının içinde olduklarını artık görüyorlar. KCK örgütlenmesi, Kandil'den, İmralı'dan yönetilen, oralardan talimat alan, terörle işbirliği artık netleşmiş olan, devlete paralel bir örgütlenme girişimidir. Son günlerde ortaya çıkan belge ve fotoğraflar, KCK ile terör örgütü arasında nasıl doğrudan bir ilişki olduğunu ortaya koymuştur.

Her biri, belgesiyle, deliliyle, terörle olan ilişkisine, hukukun dışına çıkan faaliyetlerine bakılarak gözaltına alınmış ya da tutuklanmıştır. Eğer bu gözaltılar ve tutuklular içinde, masumlar varsa, onlar zaten yargı tarafından ayrılacak ve elbette serbest bırakılacaklardır.

GÖZ YUMMAYACAĞIZ

Terörle mücadele sürecinde, masum insanlarla teröristi bu kadar hassasiyetle birbirinden ayıran bir süreç yaşanmamıştır. Biz, bir yandan ifade özgürlüğünü genişletirken, yasakları kaldırırken, eskinin hatalarını telafi için uğraşırken, diğer yandan bu özgürlüklere kasteden yaklaşımları kabul etmeyiz, müsamaha göstermeyiz. Özellikle, terör örgütü ve onunla ilişkili yapılanmaların, devlete paralel örgütlenme içinde, bölge insanına zulmetmesine, bölge insanından haraç toplamasına, baskı kurmasına, adeta faşizm uygulamasına asla ve asla göz yummayız.

KCK operasyonlarını, siyasetçilerin tutuklanması, ifade özgürlüğünün sınırlandırması olarak değerlendirenler, lütfen ortaya çıkan delillere, belgelere, fotoğraflara bir kez daha baksınlar. Avukat kisvesi altında teröre lojistik destek sağlayanları lütfen görsünler. Cinayetlerin, provokasyonların, faşizm özleminin bu örgütlerin asıl hedefi olduğunu lütfen idrak etsinler. KCK ve benzeri yapılanmalar, demokrasinin önündeki en büyük tehditlerdir. Demokrasi geliştikçe, bu demokrasi düşmanları da işlevsiz kalacaktır.

 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@