banner539

banner526

banner533

banner513

Erdoğan: İspatlamayan alçaktır

Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin Şişli kongresinde CHP'yi ağır bir dille eleştirdi.

Siyaset 14.09.2008, 14:38 22.07.2019, 10:53
Erdoğan: İspatlamayan alçaktır

Ümrani'ye çöplüğündeki ölümlerini hatırlatan Erdoğan'ın İstanbul'u anlattığı konuşmasından bazı satır başları şöyle;

CHP'ye hayırlı olsun, CHP'ye oy verenlere de hayırlı olsun. Biz İstanbul'a hizmet ediyoruz. Hiçbir ayrım yapmadan hizmet ediyoruz bu nedenle herkese hayırlı olsun.

Ya bir Başbakan'da Haliç'in etrafıyla bu kadar uğraşır mı? Değerli kardeşlerim bizim bir İstanbul sevdamız var. Buralar bizim mührümüz, buralar bizim için önemli. Oradaki belediye başkanlarıyla birlikte adım atarak, inşallah, orada tabi çok gecikti onlar tamamlanmalı.

Türkiye, artık İstanbulla çok ciddi bir kongre merkezi olmayı yakaladı. Dün söyledim bugün tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum. Hemen yanıbaşımızda devasa bir yer yapılıyor. Orada İstanbul'un değil Avrupa'nın en büyük adalet sarayını yapıyoruz. Şu ana kadar 80 tane Anadolu'da yaptık, adeta merdiven altı çaylışıyordu. Bir misafir bile kabul edemiyorlardı. Şimdi fiziki noktada en ideale kavuşuyor. Bazı bölgelerde yerel bazı yerlerde modern binalar yapıyoruz.

Neredeydi bu iktidarlar Allahışkına! Eskiden girerken içinde insan bir ürperdi ama şimdi girdiği zaman adaletin kendilerine verildiği bir yerin hazzını yaşıyoruz.

Bunu neden bugüne kadar gelen iktidarlar buna benzer şeyler düşünmediler. Bu dert işi, eğer derdiniz varsa yaparsınız. Denizin üstünden köprüler, yerin altından tüneller, boğazdan tüneller... Biz çözmek için uğraşıyoruz, derdin olacakki çözeceksin!

İktidara geldiğimizde sadece 9 ilde doğalgaz vardı, şimdi bu sayı 60 oldu. Artık kombilerle, bu kömür hamallığı sona erdi.

MHP, CHP, DSP, ANAP neden çözemediniz. Siz kualisyon hükütiydiniz bir dönem neden çözemediniz bu meseleleri!

İnanın eğer CHP olsaydı hala yaya kalacaktık. İşte İzmir'de gözüküyor, neden... Onlar gelirse kuraklık başlar!

Aydın Doğan Grubu

Ben dün anlattım sonra Aydın Doğan alelacele birşeyler hazırlamış. Diyor ki biz Baykal'ın mal varlığını tam olarak açıklaladığını iki yıl önce açıkladık.

Yok biz diyoruz ki hayır siz, bunları kerhen yaptınız. Sorarlarsa bizde yazmıştık demek için yaptınız. Diğer gazetelerinde neredeydi o zaman. Sonra arşivler sizi mahçup etti. Baykal'ın yarım açıkladığı malvarlığını sanki tammış gibi açıklayıp benimle karşılaştırdınız. Araştırmacı gazeteciliğiniz Baykal'a kadar mıydı?

Baykal ile ilgili tarla mevzusunu bazıları verirken siz yokmuşu gibi davrandınız.

Dünkü gazeteler herkesin gözü önündeyken Gaziantep Belediye Başkanı'yla Aydın Doğan konuştu ve dedi ki bu kadar olduğunu bilmiyoruk. Daha düne kadar Milliyet kalkıp bu yalanı hala sürdürdü. Radikal dün kalkıp bu haberi yalanlıyor ancak aynı gün Milliyet kalkıp eleştiriyor. Bu nasıl bir iş yahu!

İftaralarınızı da internetten mi yalanlamıştınız. Şaka yapıyorsunuz, şaka! Sayın Doğan daha dün yayınladıklarınız Milliyet'te duruyor, mürekkebi henüz kurumadı.

Bunu da mı ben sana öğretiyim Allahışkına!

Kontrol edemediğiniz medya organlarının ardından SPK, bu incelemeyi doğruladı. SPK vergi cenneti ülkelerde kurulan tabela şirketleriyle ilgili davayı incelemiyor mu? SPK inceliyorum diyor siz ne diyorsunuz? Bunu açıklayında bilelim yahu! Bana cevap vermeyi de bırakın da SPK ile küçük ortaklarınıza açıklayın. Ben burada CHP'ye sesleniyorum. Bak benim SPK Başkanı'na herhangi bir görüşmem yoktur. Eğer bunu açıklayamıyorsan şerefsizdir, alçaktır bunu açıkça söylüyorum.

Kalkıp benim genel başkan yardımcıma olur olmaz şeyler söyledi. Başkan yardımcım kalkıp bunu ispatlamayan açlaktır, şerefsizdir dedi!

Yorumlar (1)
E.A 12 yıl önce
Sayın Başbakan! bu davranışlar artık size yakışmıyor, neden muhattap olduğunuzu anlamış değilim, siz kendi işelerinizle meşkul olunuz eğer sayın doğanın yolsuzluk falan durumu varsa bence suç duyurusunda bulunarak bu işleri hukukun halletmesine bırakın. siz dediğiniz gibi "durmak yok yola devak" siz devam edin lütfen

Gelişmelerden Haberdar Olun

@