7m


7m

hyundai

Erdoğan: Hadlerini bildireceğiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Partisi'nin Kadıköy İlçe Teşkilatınca, Bostancı'daki The Green Park Otel'de düzenlenen iftar yemeğinin sonunda yaptığı konuşmada, ramazan ayında manevi duyguların, birliğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın, rahmet ve bereketi

Siyaset 10.09.2008, 23:05
Erdoğan: Hadlerini bildireceğiz
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Partisi'nin Kadıköy İlçe Teşkilatınca, Bostancı'daki The Green Park Otel'de düzenlenen iftar yemeğinin sonunda yaptığı konuşmada, ramazan ayında manevi duyguların, birliğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın, rahmet ve bereketin doruk noktasına ulaştığını belirterek, tüm İslam dünyasının bu rahmet ve bereket ortamından azami derecede istifade etmesi, tüm insanlığın huzur ve refaha kavuşması temennisinde bulundu.

GÜVEN VE İSTİKRAR ÖNCELİĞİMİZ

İktidara geldikleri günden itibaren de bunu yapmaya çalıştıklarını vurgulayan Erdoğan, Türkiye'nin bölgesiyle güven ve istikrara kavuşmasının her zaman öncelikleri olduğunu söyledi.

Erdoğan, istikrar ve güvenin yerleştiği bir ortamda huzur ve barışın, yardımlaşma, dayanışma, ileriye dönük ilerleme, kalkınma ve refahın da olacağını dile getirerek, son 6 yılda Türkiye'nin hem bölgesine hem de tüm dünyaya verdiği mesajın bu olduğunu kaydetti.

YAN GELİP YATMADIK

Yapılanların durup dururken veya yan gelip yatarak olmadığını, çalışarak yapıldığını ifade eden Erdoğan, kendilerinin, girişimcilerin, ihracatçıların, sanayicilerin dünyayı ''fellik fellik'' dolaşarak bu neticeyi yakaladıklarını kaydetti.

Dünyada şu anda ilk 3 sıradaki müteahhitler arasında Çin'in 1, ABD'nin 2, Türkiye'nin ise 3 numara olduğunu ifade eden Erdoğan, önde gelen müteahhit firmalar arasında 28 Türk firması bulunduğuna dikkati çekti.

Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

ONLARA HADLERİNİ BİLDİRECEĞİZ

''Bizim aka kara, karaya ak diyen siyasetle işimiz olmadı, olmayacak. Bizim çözüm üretmeyen, tersine sorun üreten siyaset anlayışıyla da işimiz olmadı, olmayacak. Bizim Türkiye'nin meselelerine değil, kendi meselelerine, kendi çıkarlarına odaklanan siyaset anlayışı ile de işimiz olmadı. Bizim kavgayla, dövüşle, çatışmayla asla işimiz olmadı, bundan sonra da olmayacak. Biz işimize bakacağız. Hizmet üretmeye devam edeceğiz. Türkiye'nin meselelerine çözüm üretmeye devam edeceğiz. Biz Türkiye'yi büyütmeye, soframızdaki ekmeği büyütmeye devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi, endişesi olmasın. Bizi çatışma minderine, kavga minderine çekmek isteyenler oldu. Bugün de var, yarın da olur. Asla aldırmayacağız. Gülüp geçeceğiz, ama hadlerini de bildireceğiz. Öyle bir yanağa atsın bir tokat, öbürünü çevir, yok öyle bir şey. Bizim kültürümüzde de yok. Akif diyor ya; Yumuşak başlıysam kim dedi uysal koyunum? Kesilir belki fakat çekmeye gelmez boynum.''

Gerçeği öğreteceklerini, bilmeyenlerin de bileceğini ifade eden Erdoğan, ''Gerçeği bilecekler ki bu ülkede bugüne kadar ülkenin imkanları nasıl söğüşlenmiş, kimler tarafından söğüşlenmiş, benim halkım, benim milletim, benim insanlarım bunları bilsin, öğrensin'' diye konuştu.

Yorumlar (1)
orto 14 yıl önce
AKP ve Sayın BAŞBAKANA:Hazreti Ömer halife seçildiği zaman, ’Ey insanlar! Ben haktan, adaletten ayrılırsam ne yaparsınız?’ diye sormuş... Ahaliden biri çıkıp, ’Sen eğrilir, haktan, adaletten uzaklaşırsan, seni kılıcımızla doğrulturuz’ diye cevap vermiş... Bunun üzerine Hazreti Ömer, ’Şükürler olsun... Eğrilirsem beni kılıçları ile doğrultacak arkadaşlarım varmış’ diye şükretmiş." Ne yazıkki TÜRKİYEM de insanlar herşeyden korkar oldu. Tabiki kılıç, silah istemiyoruz ama en azından tüm inananların DOĞRULARI AKP yönetimine HAYKIRMASINI BEKLİYORUZ... SAYGI VE ALLAHIN SELAMI HANENİZDEN EKSİK OLMAZ İNŞALLAH.....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@