Erdoğan'dan Partililere 4 Özel İstanbul Talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partililere, YSK kararının sade bir dille anlatılması, bütünleştirici ve kapsayıcı bir dil kullanılması, sosyal medyadaki dile ve paylaşımlara dikkat edilmesi ve sahada uyum içinde çalışılması için talimat verdi.

Erdoğan'dan Partililere 4 Özel İstanbul Talimatı
banner432

İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararının ardından AK Parti'nin 23 Haziran kampanyasının detayları ortaya çıkmaya başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin MKYK toplantısında İstanbul seçimlerine yönelik atılacak adımları anlattı. Erdoğan, "İtiraz ederken birlikte karar aldık. İptal gerekçesi sade bir dille anlatılmalı. Bütünleştirici ve kapsayıcı bir dil kullanın. Sosyal medyadaki dilinize ve paylaşımlarınıza dikkat edin. Sahada uyum içinde çalışın." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün AK Parti MKYK'yı topladı. Toplantıda, seçim hazırlıkları ele alındı ve sosyal medya konusunda atılacak adımlar ve çalışmalar değerlendirildi.

"SOSYAL MEDYADA AYKIRI SESLER ÇIKMASIN"

YSK kararını değerlendiren Erdoğan'ın kurmaylarına YSK'ye itiraz ederken parti olarak birlikte karar aldıklarını vurguladığı kaydedildi. Ortada bir kararın olduğunu söyleyen Erdoğan'ın "Herkes buna saygı duymalı. Karar alındıktan sonra olumlu olumsuz bu konulara girerek tartışma ortamı oluşturmayın. Sosyal medyada çok iyi organize olun. Süratle aynı şeyleri paylaşın. Ancak, seçimi etkileyebilecek paylaşımlardan kaçının. Aykırı sesler çıkmasın" dediği öğrenildi.

YSK KARARININ ANLATILMASI

Toplantıda, yenilecek İstanbul seçimlerine yönelik AK Parti'nin atacağı adımlar da belirlendi:

"İstanbul kampanyası çerçevesinde YSK'nin iptal gerekçesi anlaşılır bir dille sosyal medya üzerinden anlatılmaya devam edilecek. Hazırlanacak videolar ve resimlerle yapılan usulsüzlükler her defasında seçmene hatırlatılacak. Bu usulsüzlüklerin seçim sonucunu etkilediği ve millet iradesinin sandığa yansımasının önüne geçtiği vurgulanacak.

BÜTÜNLEŞTİRİCİ DİL

Sosyal medya çalışmaları kapsamında kapsayıcı ve bütünleştirici bir dil kullanılacak. Gereksiz polemikler ve atışmalardan uzak durularak, 31 mart seçiminde yapılan usulsüzlükler sonucu ortaya çıkan mağduriyet anlatılacak. Ayrıca seçmene AK Parti'nin vaat ve yenilikleri de sosyal medya üzerinden duyurulacak."

SAHA ÇALIŞMASI: EV ZİYARETLERİNE AĞIRLIK VERİLECEK

Toplantıda mitinglere daha az yer verileceği, ağırlıklı olarak ev ziyaretleri ve Ramazan programları ile vatandaşa dokunacakları belirtildi. Önceki gün AK Parti Genel Merkezi'nde yapılan toplantıda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kampanya sürecinde sosyal medya üzerinden söylem birliğine uyulması ve özellikle paylaşımlar konusunda kurmaylarını uyardığı öğrenildi. Ayrıca Erdoğan'ın seçim süresince teşkilatın ve adayın sahada uyum içinde çalışmasının önemine değindiği de belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:35

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
davut
davut - 3 ay Önce

Sabahtan akşama kadar insanlara terörist diyen kim? Kimse kusura bakmasın Ak Parti artık miladını doldurmuştur. Bir seçim sonucu değil insanların derdi. E ko no mi. Cumhurbaşkanının hiç mi işi yok 39 tane miting yapacak?

adnan
adnan - 3 ay Önce

erdugan sanki 80 ihtilali yapan cuntalar gibi konusmus demekki bir ihtilal olmus yeni yeni ortaya cikiyor demek istiyorki ya hapis yada iydam ederim susun konusmak yasak

nihat
nihat - 3 ay Önce

Önce ayristir,sonra birlestirici dil kullanin de oh ne güzel hayat.

Ömer Çelik
Ömer Çelik - 3 ay Önce

Reis kendi ellerinle kendine rakip yarattın ne yaparsan yap sonun geldi insanlar korku tünelinden çıkıyor.. Vakit tamam..

banner421