alexa metrics

banner536

banner572

Erdoğan'dan 3600 ek gösterge açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmenleri de kapsayan 3600 ek gösterge meselesini önümüzdeki yılın sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planladıklarını açıkladı.

Siyaset 11.10.2021, 14:53
Erdoğan'dan 3600 ek gösterge açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi ve 50 Ar-Ge Merkezi'nin Açılış Töreni'nde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Eğitim faaliyetlerimiz hamdolsun ciddi bir sorunla karşılaşmadan devam ediyor. Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığımız herhangi bir aksaklık yaşanmaması için her konudaki gayretlerini sürdürüyor. Yüz yüze eğitimde 5. haftayı geride bıraktık. Sürecin başarısı için gayret göstermemiz gerekiyor.

Aşılama ile toplumsal bağışıklığı ne kadar sağlarsak kışın o kadar rahat ederiz. Aksi halde havaların soğumasıyla beraber sıkıntılarımızın artmasına engel olamayız.

Mesleki eğitimi güçlendirmek gayesiyle hayata geçirdiğimiz projeyle belirlenen okullara bir yılda 1 milyar lira yatırım yaptık.

''EĞİTİMDE ÖZ-ÜVEY AYRIMI YAPAN POLİTİKALARIN İZLERİ SİLİNDİ''

Eğitimde bir dönem evlatlarımız arasında öz-üvey ayrımı yapan politikaların izleri tamamen silinmiştir. Hangi lisede okursa okusun, devletimizin nazarında evlatlarımızın tamamı eşittir, aynı hak ve imkanlara sahiptir.

3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

Öğretmenlerimizi de kapsayan 3600 ek gösterge meselesini önümüzdeki yılın sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planlıyoruz. Ana muhalefetin başındaki zat 'Bu sözü ben verdim' falan diyor... Sen neyin sözünü verdin? Bu iş bizim işimiz. Biz kuru kuruya söz vermeyiz yaparız. En önemli özelliğimiz bu.

MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİNDE İYİ YENİ DÜZENLEME

Mesleki eğitimde bazı müjdelerimiz olacak. Mesleki eğitim merkezlerinde kapasitenin artırılması ve genç işsizlik oranının düşürülmesi için iki yeni düzenleme yapıyoruz. Mesleki eğitim merkezi öğrencilerinin 4 yıl boyunca aldıkları ücretlerin işveren üzerindeki yükünü kaldırıp, bu yükü devlet olarak biz üstleniyoruz. Bu yükü devlet olarak biz üstleniyoruz. İşverenlerimize destek sunuyoruz. Lise ve üniversite mezunu gençlerimize istedikleri bir alandaki mesleki eğitim merkezi programını tamamlama, iş gücü piyasasına geçme imkanı getiriyoruz. Mesleki eğitim merkezlerimizin son sınıfına kalfa olarak devam eden öğrencilerin ücretlerini iyileştiriyoruz. Artık asgari ücretin üçte biri kadar değil asgari ücretin yarısı kadar ücret alacaklar. Gerekli düzenlemeleri kısa sürede yapacağız.''


Yorumlar (8)
tugrul 4 ay önce
komedi ya , işlerine gelen herşeyi 1 gunde cıkartyorlarda bu nıye onumuzdekı yıl sonu :D
hadi iyiler seçime malzeme var
nevzar şahin 4 ay önce
nafaka yasası nerde
Ali KAYA 4 ay önce
He he inandık.
don bas 4 ay önce
neden önümüzdeki yil,secim var,cogunlugun var istedigin yasayi istedigin zaman cikarirsin,yani secim rüsveti,ama bundan sonra size kolay kolay kimse kanmaz.
ali kara 4 ay önce
örgütlü çalışanlara para var memura var lakin sahipsiz hakkı gasp edilen EYT ye gelince yok öylemi .!
Atanmamış Öğretmen 4 ay önce
Önümüzdeki yılın sonu; ''2023'' den hemen önce. Hııım..! Vatandaş yersen...
birol 4 ay önce
3600 meselesi çıkmaz ayın son perşembesi gibi bişey az sabredin
Yusuf 4 ay önce
Bir kararname ile hem de gece yarısında işlerini hallederken memurun canı cehenneme demektir bu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@