banner556

Erdoğan: Biz askerimizi size yedirtmeyiz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada 'Ordu Katar'a satılmış polemiği üzerinden CHP'yi sert bir dille eleştirdi ve "Hakaret edilen her ordu ve onun ferdi Mehmetçiktir. Biz Mehmetçiği size yedirtmeyeceğiz" açıklamasında bulundu.

Siyaset 03.12.2020, 15:37
Erdoğan: Biz askerimizi size yedirtmeyiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen "Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 86. Yıl Dönümü Programı"na katıldı.

Erdoğan'ın burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

"Hükümetlerimiz döneminde kadınların her alanda hak ettikleri seviyeye gelmesi için çalıştık. Kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Mağdur kadınları devletin koruma kapsamına alıyoruz. Aile kavramı bizde hassas. Ülkemizdeki 83 milyon vatandaşı büyün Türkiye ailesinin bir parçası olarak görüyoruz. Aileye yönelik her saldırıyı, tehdidi doğrudan varlığımıza yapılmış kabul ediyoruz.

Kime yapılırsa yapılsın, şiddet kime yönelirse yönelsin, ayrımcılık kime uygulanırsa uygulansın mücadele edilmesi gereken bir kötülüktür. Kadının kimsenin malı olarak sayılması kabul edilemez. Kadınlarımızın da onurunun şerefinin maddi ve manevi varlığının korunması devletin görevidir. Tacize uğrayan kadınları nasıl koruyorsak inancı ve kıyasefi yüzünden ayrımcılığa maruz kalan kadınları korumak da bizim görevimizdir.

"KADIN HAKLARI KONUSUNDA SÖYLEYECEK SÖZLERİ YOK"

CHP'de kendi mensuplarını bile isyan ettiren tecavüzlere sessiz kalan zihniyetin kadın hakları konusunda söyleyecek hiçbir sözü olamaz. CHP bu bakımdan tam bir facia örneğidir. Belediye başkanlarının belediye başkan yardımcılarının aşağılık hareketlerini örtmek için takla atan bunlar değil mi? Metroda tacizle ilgili kampanya başlatıp kendi adamları olduğunu öğrenince silen bunlar değil mi? senin tecavüzcün kötü, benim ki iyi. Senin ahlaksızın kötü benim ki iyi kadar iğrenç bir anlayış yoktur.

CHP'li hanım kardeşlerimize, Türkiye'deki tüm kadınlara sesleniyorum, partisindeki taciz ve tecavüz furyasına sessiz kalan hatta her hadisenin üzerini örtmeye çalışan, önüne gelene hakaret eden bu zata ve partisine ilk fırsatta unutamayacakları bir ders verin.

"BURADAN SİZE EKMEK ÇIKMAZ"

Bay Kemal, senin milletvekilin askerime hakaret edecek, senin ağzından bununla ilgili olumsuz ifade çıkmayacak. Bu millet seni affetmeyecek. Hakaret edilen ordu ve onun her mensubu birer Mehmetçiktir. Biz Mehmetçiğimizi size yedirtmeyiz ve yedirtmeyeceğiz.

Bunlar kadar yalanı rahat söyleyen siyasetçi ben tanımadım. Sabah yalan akşam yalan. Tank Paleti Fabrikası'yla ilgili her şeyi vesikalarıyla ortaya koyduğumuz halde hala bunu konuşuyor. Buradan ekmek çıkmaz, boşuna konuşma. Zarar eden bir fabrika varken, şimdi buraya BMC ile ortak faaliyette olan Katar'ın burada yaptığı yatırım, cepten herhangi bir şey çıkmadan restore edilmesi, makinelerin A'dan Z'ye yenilenmesiyle bu fabrika kendimize ait tankların onarımında ciddi bir yatırım olarak ortaya çıkmıştır.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ AÇIKLAMASI

İstanbul Sözleşmesi başta olmak üzere bu çerçevede zaman zaman yaşanan tartışmaların işin özünden ziyade hala süren yanlış uygulamalarla ilgili olduğunu düşünüyorum. Kimi yanlışları düzeltirken kimi yanlışlara yol açacak savrulmalara meydan vermeyeceğiz."

Yorumlar (2)
Uğur Yalçın 2 ay önce
Erğenekon balyoz ayışığı sarıkız bu kumpas davalarının ben savcısıyım diyen kimdi Türkiye bağırsaklarını temizliyor diyen kimdi ğel bu hasret bitsin diyen kimdi kime çağrı yaptın şerefli Türk subayları cezaevlerine tıkılıp Türk ordusu tek kurşun sıkılmadan esir alınırken sen başbakan değilmiydin yetmedi pkk yu tanık tdknyu sanık yaparak Türk ve dünya tarihinde bir ilk olarak ğenelkurmay başkanı terör örgütü lideri diye hapse attırukdığınfa, sen neredeydin buğümin Türk ordusu için söz söyleyenler o ğünler neredeydi niye dilsiz i sağır ı kör ü oynadınız senmi yedirmeyeceksşn Mehmetçiği önce ğit çocuklarına benim ğibi askerlik yaptır hadeeee hadeeee işine ğit heiadeeeeee
Yalcinx5 2 ay önce
ergenokon ve balyozda kozmik odalari acarken fetoya nerdeydin kandirildinmi simdide ordu benim ordum diyosun ordu bizim ordumuz bu kadar net

Gelişmelerden Haberdar Olun

@