7m


7m

hyundai

Erdoğan-Biden görüşmesi 45 dakika sürdü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Biden 45 dakika süren bir telefonda görüşmesi gerçekleştirdi.

Siyaset 10.03.2022, 20:14
Erdoğan-Biden görüşmesi 45 dakika sürdü

Rusya-Ukrayna savaşı gündemiyle Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan'ın diplomasi temasları sürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kapsamda ABD Başkanı Joe Biden ile bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. 18.20'de başlayan görüşme, 45 dakika sürdü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı dahil bölgesel gelişmeler ve Türkiye-ABD ilişkileri ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Rusya ile Ukrayna arasında siyasi çözüm sağlanması gayretlerini devam ettirdiklerini belirterek, krizin daha da derinleşme ihtimaline karşı Türkiye’nin her iki tarafla konuşabilmesinin ve çözüm arayışında kolaylaştırıcı konumunda bulunmasının önemli olduğunu ifade etti.

ERDOĞAN'DAN BIDEN'A: HAKSIZ YAPTIRIMLARI KALDIRIN
Türkiye’nin açtığı güven kanalı sayesinde Rusya ve Ukrayna Dışişleri Bakanlarının Türkiye’nin ev sahipliğinde bugün Antalya’da doğrudan karşılıklı konuşma imkânı bulmalarının önemine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının düzenlenmesinin bile bizatihi bir diplomasi zaferi olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin ABD’den 40 yeni uçak alımını ve mevcut F-16’ların modernizasyonunu içeren talebinin en kısa sürede neticeye ulaştırılmasını beklediğini belirterek, savunma sanayii alanında Türkiye’ye yönelik tüm haksız yaptırımların kaldırılmasının zamanının da çoktan geldiğini dile getirdi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@