Erdoğan açıkladı

 Başbakan Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantıları için New York’a gelişi öncesi, Washington Post gazetesiyle dış politikaya ilişkin uzun bir söyleşi gerçekleştirdi. "BUGÜN ÖYLE AMA YARIN DEĞİŞEBİLİR"Erdoğan, Türkiye’nin Rusya ve Çin’

Siyaset 21.09.2012, 08:49
Erdoğan açıkladı

 

Başbakan Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantıları için New York’a gelişi öncesi, Washington Post gazetesiyle dış politikaya ilişkin uzun bir söyleşi gerçekleştirdi.
 
"BUGÜN ÖYLE AMA YARIN DEĞİŞEBİLİR"
Erdoğan, Türkiye’nin Rusya ve Çin’in BMGK’daki vetosu nedeniyle tampon bölge önerisinde ısrarcı olup olmayacağı konusunda “Hiçbir zaman bilemezsiniz. Bugün öyle ama yarın değişebilir” dedi. 
 
"ÜLKEMİZE YÖNELİK BİR SALDIRI OLURSA..."
Erdoğan, Türkiye’nin bu konuda BM nezdinde meşruiyet arayacağını vurguladı. Bu durumda Türkiye’nin 90’larda Abdullah Öcalan krizindeki gibi güçlü ordusuyla Suriye’ye karşı tek taraflı bir rol üstlenmeye niyetli görünmediği konusundaki yoruma ise “Evet doğru. Eğer ülkemize yönelik bir saldırı olursa, gerekeni yaparız.
 
Ama bu durumun uluslararası bir boyutu var ve bu İslam dünyasını endişelendiren bir boyut. O yüzden Suriye konusunda BM ve Arap Birliği konuya dahil olmalı” dedi.
 
Erdoğan, “Muhalefetin her gün güçlendiğini görüyoruz. O yüzden rejim gidecek. Beşar politik olarak ölüdür. Elbette bunun bir hafta içinde mi, bir ay içinde mi ya da ne zaman olacağını söylemek güç” dedi. 
Yorumlar (2)
demir demirkan 8 yıl önce
biri bu başbakana öncelikli derdimiz süriye değil terördir demeli anlamadıysa anlatmalı hergün sehit haberiyle uyanıyoz ama başbakan takmış süriyeye dünya medyasında olacakya bayılıyo bırak şimdi suriyeyi sen kendi vatanındaki sorunları düzelt terör el at artık geldin geleli hic bişe yapmadın konuşmaktan başka
alper tunga 8 yıl önce
biriside sana suriye yüzünden terörün bu kadar azdığını anlatması gerekiyor israil ve suriyenin yardımıyla bu kadar güçlendiler ve son şanslarını kullanıyorlar eğer bu suriye rejimi yıkılırsa terör bitecek senin gibiler bunu anlayamaz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@