banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Emekli maaşının kesilip ve ikramiyelerin kaldırılacağı iddialarına Erdoğan'dan yanıt!

Emekli maaşlarından kesinti yapılacağı ve ikramiyelerin kaldırılacağı iddiaları hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öyle bir şey yok. Böyle bir sahtekarlık olur mu? Bunu ortaya atanların derdi başka" dedi.

Siyaset 26.02.2020, 16:05
Emekli maaşının kesilip ve ikramiyelerin kaldırılacağı iddialarına Erdoğan'dan yanıt!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyaretini takip eden gazetecilerin sorularını yanıtladı. Emekli maaşlarından kesinti yapılacağı ve ikramiyelerin kaldırılacağı iddiaları hakkında bir soruya yanıt veren Erdoğan, böyle bir şeyin olmadığını söyledi.

"BUNU ORTAYA ATANLARIN DERDİ BAŞKA"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir gazetecinin "Emekli ikramiyelerinin kesileceğine ilişkin bir iddia ortaya atıldı. Böyle bir düzenleme var mı? İlave tedbirler almayı gerektirecek bir durum var mı?" sorusuna şu cevabı verdi:

"Ne onun kaldırılması var, ne ikramiyelerin kaldırılması var. Öyle bir şey yok. Kaldıracaksa bunu benim anons etmem lazım, partimizin sözcüsünün anons etmesi lazım veya Cumhurbaşkanlığı sözcüsünün anons etmesi lazım. Böyle bir sahtekarlık olur mu? Bunu ortaya atanların derdi başka."

SGK DA YALANLAMIŞTI
Konu hakkında dün Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) da bir açıklama yapmıştı. Açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı:

"Bazı basın-yayın organlarında 'SGK'da çok konuşulacak çalışma' şeklinde yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği görülmüştür. Söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan herhangi bir çalışma istenmediği gibi Sosyal Güvenlik Kurumu'nun böyle bir çalışması da bulunmamaktadır. Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır. Bu maksatlı haberlere karşı her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı da ayrıca belirtir, doğru bilginin peşindeki siz değerli basın mensuplarımızın dikkatine ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız."

NE OLMUŞTU?
SGK'nın tasarruf tedbirleri adı altında 5 maddelik bir taslak hazırladığı öne sürülmüştü. İddiaya göre, emekli maaşlarından 'sağlık kesintisi' kapsamında yüzde 5'lik bir kesinti yapılacaktı. Ayrıca bayramlarda verilen ikramiyelerin de kaldırılmasının istendiği belirtilmişti.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Ali KAYA 8 ay önce
Bal gibi olacaktı.Ancak erken duyulunca çark ettiniz.Her zaman olduğu gibi.
Yılmaz 7 ay önce
ya Allah aşkına bir defada doğruyu söyleyin çark etmeyin ne olur. En çok sevindiğim nedir sorarsanız tüm kanalları seyrediyorum ama gerçek haber veren tek bir kanal var FOKS TV çünkü biz bunları bu kanaldan duyuyoruz duyuluncada TÖRERUS ilan ediliyor yapmayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@