Eleştiriler çok ağır dava açılacak

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, “Siyasi partiler hakkında açılan kapatma davaları nedeniyle eleştiri sınırı dışında kalan, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret ve tehdit içeren veya yargılama sürecini etkileme niteliğinde bulunan söz ve yazılar ile ilgili olarak adli yargı mercilerince gerekli yasal işlemlerin yapılacağı ise muhakkaktır” denildi.

Siyaset 02.04.2008, 19:27 30.07.2019, 18:40
Eleştiriler çok ağır dava açılacak

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada, Anayasa ve Siyasi Partiler Yasası'nın verdiği yetki ve görev çerçevesinde Başsavcılık tarafından Anayasa Mahkemesi'nde açılan siyasi partilerin kapatılması davaları ile ilgili olarak bugüne kadar yargı sürecini etkilememek amacıyla hiçbir açıklama ve beyanda bulunulmadığı belirtildi.

Yargılama süresince de bu hususa özen gösterileceği vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:

“Bu bağlamda bazı yazılı ve görsel basında yukarıda açıklanan davaların içeriğini daraltan veya genişleten bir biçimde Cumhuriyet Başsavcılığımıza izafeten yapılan haberler ile bu haberlere dayalı yorumlar Başsavcılığımızca kabul görmemektedir.

Siyasi Partiler hakkında açılan kapatma davaları nedeniyle eleştiri sınırı dışında kalan, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret ve tehdit içeren veya yargılama sürecini etkileme niteliğinde bulunan söz ve yazılar ile ilgili olarak adli yargı mercilerince gerekli yasal işlemlerin yapılacağı ise muhakkaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Yorumlar (2)
cml 13 yıl önce
Oldu. siz istediğiniz her şeyi yapın milleti ayak altına alın demokrasiyi çiğneyin eleştirilince dava açın. ne güzel yaaa
aga 13 yıl önce
sizin yapmış oldugunuz kapatma girişimindeki iddaaları yalanlayan veya böyle bir şey kesinlikle olmamıştır diyen yok,ee o zaman kim ne yapmışsa versin hesabını hesap ödemek çok kolaydır tabi ödeyebilene...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@