Elekdağ'dan Erdoğan'a Övgü

TBMM Geçici Başkanı Elekdağ, Başbakan Erdoğan'ın, ''Kurulacak hükümeti hem içte, hem dışta devasa sorunlar bekliyor. Ülkemiz bu seçim dönemini büyük bir kutuplaşma ortamı içinde geçirdi. Türkiye'nin karşısındaki sorunların üstesinden gelebilmesi için önce

Siyaset 04.08.2007, 16:08
Elekdağ'dan  Erdoğan'a Övgü

TBMM Geçici Başkanı Elekdağ, Başbakan Erdoğan'ın, ''Kurulacak hükümeti hem içte, hem dışta devasa sorunlar bekliyor. Ülkemiz bu seçim dönemini büyük bir kutuplaşma ortamı içinde geçirdi. Türkiye'nin karşısındaki sorunların üstesinden gelebilmesi için öncelikle kutuplaşma ortamının geride bırakılması ve yerine bir normalleşme ve yumuşama ikliminin hakim kılınması gerekiyor'' sözlerini aktaran Elekdağ, şöyle devam etti:

''Değerli arkadaşlarım, bunlar, son derece gerçekçi ve isabetli ifadeler.Önümüzdeki dönemde yeni bir sayfa açarak, Meclis içinde ve dışında siyasi yaşamımıza, ılımlı, ölçülü, olgun, uzlaşıcı ve uzlaştırıcı bir nitelik kazandırmadan etkin ve verimli bir çalışma ortamı yaratamayız.

YEMİN TÖRENİ


TBMM Geçici Başkanı Elekdağ, konuşmasının ardından ilk yemini kendisi etti ve milletvekili yemin töreni Adana ilinden itibaren ad okunarak başladı.

Milletvekillerinin yemin metni ise şöyle:

''Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasaya sadakatten ayrılmayacağıma, büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim''

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@