Ekrem İmamoğlu projelerini açıkladı

CHP'nin İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, projelerinin tanıtımını yaptı.

Ekrem İmamoğlu projelerini açıkladı
banner432

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da projelerini anlattı.

İmamoğlu'nun açıklamaları:

12 yaş altı tüm çocuklara ulaşımı ücretsiz yapacağız. 0-4 yaş arasında çocuğu olan anneleri ile birlikte ulaşımı ücretsiz hale getireceğiz. İlk yarım saat yapılan aktarmaların hepsi ücretsiz olacak. 25 yaş altındaki öğrenci olmayan tüm gençlerimiz ulaşımdan yüzde 40 indirimle yararlanacak.

150 MAHALLEDE ORGANİK TARIM TEŞVİKİ

İstanbul'da 150 adet kırsal nitelikli mahallemizi analiz ettik, buralarda mutlak organik tarımı teşvik edeceğiz. İstanbul toprakla buluşacak, nefes alacak. Sağlıklı gıda meselesi çok önemli. Bunu mutlaka çözüme kavuşturacağız. İstanbul'da yaşanan ölümlerin 4'te birinin nedeni kanser. Ana etken yediğimiz içtiğimiz. Hızlıca Kent Gıda Konseyi'ni kuracağız.

Biz kadınları ekonomik olarak mutlaka ama mutlaka güçlendireceğiz. Pek çok yoksul ev kadını evden üretim yaparak aile bütçesine katkı sağlamaya çalışıyor. Kadın Emeği Ofisi ile tüm kadınlara belediye kapıları da imkanları da ardına kadar açılacak. İBB, ev kadınlarının ürünlerini ulusal uluslararası pazarlarda alıcıya ulaştırmaya öncülük edecek. İBB Kadın Üretim Kooperatiflerini de şehir içinde üst seviyede destekleyecek.

"YENİ BİR MÜJDEYİ VERMEK İSTİYORUM"

Yeni bir müjdeyi vermek istiyorum. 0-4 yaş çocuğu olan annelere, İBB Sosyal Tesisleri'nde de yüzde 40 indirim sağlayacağız. Bu kenti, bu şehri çocuklara geri vereceğiz. İBB'nin bu topluma hizmet eden bir tane kreşi yok. Şimdi herkes kreşlerden bahsediyor. Ne mutlu bize, aslında birinci hedefimize ulaştık. Sonrasında İstanbul'da kreşsiz mahalle bırakmayacağız, göreceksiniz.

Bu şehirde, Kadıköy'deki çocuk ile Bağcılar'daki çocuk eşit olanaklara kavuşuncaya kadar yılmadan bu yolda mücadele etmeye devam edeceğim.

Üniversite öğrencilere burs ve yurt imkanı sağlayacağımızı ifade etmek istiyorum. 75 bin öğrenciye eğitim süresi kadar aylık 400 lira karşılıksız burs vereceğiz. Ailesi İstanbul'da yaşayıp şehir dışında yaşayan öğrencilerimiz de bu burstan faydalanabilecek.

12 kadın ve 8 erkek öğrenci yurdunu da derhal hayata geçireceğiz.

İşsiz gençlerimizin, vatandaşlarımızın diğer destek paketleri ile birlikte bir nebze olsun hayatlarını kolaylaştırabilecek imkanlar sunan işsizlik destek paketini hemen hayata geçireceğiz. Mesleği, yeteneği, birikimi doğrultusunda iş bulma programına aldığımız her bir kişi, kendisine iş imkanı sağlanana kadar toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanacak.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Of lu
Of lu - 4 ay Önce

Güzel hemşerim,başarılar,dilerim

Muhammet öztürk
Muhammet öztürk - 4 ay Önce

Allah utandırmasın,Trabzonun gururu

Hakkı
Hakkı - 4 ay Önce

30bin oyu olan tarikatlara da 15-16milyon aktaracağım desenize yahu, ne güzel oy alırdınız. Yanlış yoldasınız. Bu tip projelerle "süper dindar olan, sadece kendilerinin dindar olduğunu savunan" kesime yaranamazsınız

Ali Riza
Ali Riza - 4 ay Önce

Başarılar hemserim

abdi abi
abdi abi - 4 ay Önce

kendinden önce yapılan kültür merkezini ben yaptım diyen bir adam..istanbulu organik tarımla ihya edecek..bravo...

devran
devran - 4 ay Önce

neymis bahce yapacakmis ilk yarim Saat ücretsizmis hayal bunlar bunlar ilemi türkiye kalkinacak bos bos konusuyon sen 100 yil yil geridesin biliyonmu türkiye cok cok ilerde

Haktan Şaşmaz
Haktan Şaşmaz @devran - 4 ay Önce

Necati, sen ne yedin ne içtin? Kafan mı iyi yoksa kafadan rahatsızlığın mı var? Allah sen ve senin gibilere fırsat vermesin nankörler. Allah sizi bildiği gibi yapsın

necati
necati @devran - 4 ay Önce

100 yıl önceki Türkiye zaten şu anki Türkiye'den daha iyi, daha ileriydi

İLKER TÜRK
İLKER TÜRK - 4 ay Önce

asıl proje kendisi. fetönün son projesi....

proje
proje - 4 ay Önce

projenin projesi olmaz


banner472

banner441