Ekrem İmamoğlu: Kimin mazbatasını kime vermiyorsun

Ekrem İmamoğlu'dan önemli açıklamalar.

Ekrem İmamoğlu: Kimin mazbatasını kime vermiyorsun

Kesinleşmemiş sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu İstanbul Esenyurt'ta konuştu.

İmamoğlu "Bu boş gündemle bizi meşgul edenlere sesleniyorum. Gerçeklere dönelim. Ya kardeşim kimin mazbatasını kime vermiyorsun. Millet mazbatayı vermiş, normalleşme yolunda yolumuzu açın, bu milletin demokrasi yolunda hızını yavaşlatmayın." dedi.

CHP’li İmamoğlu özetle şunları kaydetti;

“Esenyurt’tan sesleniyorum. Ben her partinin oyunu aldım. AK Partili kardeşimin de oyunu aldım, HDP’li kardeşimin de oyunu aldım. Saadetli kardeşimin de oyunu aldım. Biz bur arada mutlu yaşayacağız. Anlı şanlı bayrağımızın altında hep birlikte mutlu ve huzurlu olacağız. Cumhuriyetimizi koruyacağız, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinden ayrılmayacağız. İlk olarak komşularınızı kucaklayın. İnsanları başkalaştırmaya çalışıyorlar. Yuh yok bizde gülmek var. 15 bin oyla değil 1 oyla bile seçilirler dediler mi? Bazı insanlar var milletleri birleştirir. Kucaklaşmaya geldim, kimsenin yüzü asık olmayacak.

SEÇİMDEN ÖNCE PAYLAŞMIŞTIM GİDECEĞİM

Neymiş İmamoğlu bir maça gitmiş, ben seçimden önce arkadaşlarla paylaşmıştım. Gideceğim kardeşim. Bu akşam Fenerbahçe Galatasaray maçına gideceğim. Hiç bir şey olmaz kardeşim. Bizim milletimiz bir arada durmayı da kucaklaşmayı da becerir. Ya kardeşim verin mazbatayı da bakalım işimize. Özellikle Esenyurt’ta büyük bir eğitim sorunu yaşıyor muyuz? Çocuk yaşlara kadar inmiş uyuşturucu sorunu yaşıyor muyuz? Bırakın milleti oyalamayı mazbatayı verin işimizi yapalım, işimizi yapalım.

VERİN MAZBATAYI BU MİLLETE HİZMETİ GECİKTİRMEYİN

Uydura kaydıra bir şeyler üretmeye çalışıyorlar. Benim değerli polisimi yormasınlar. Adam gibi insan gibi şu süreci netleştirsinler. Kuşmuş, pelikanmış beni ilgilendirmiyor, bir partinin başarısız olmuş bir kesimi beni ilgilendirmez. Verin mazbatayı bu millete hizmeti geciktirmeyin. İmamoğlu’nun huyunu biliyorlar sayın cumhurbaşkanı ile çok iyi anlaşır diye korkuyorlar. Ben herkes ile çok iyi anlaşırım, güzel hemşehrilerim yorulduk. Çocuklarımız bana gözleriyle bakıyor kalpleriyle heyecanlarıyla eşlik ediyorlar. Biz üretmeyi konuşalım. Biz dünyaya üretmeyi konuşalım. Anadolu ve Trakya’nın muhtelif yerlerinden göçtük buraya geldik. Bu şehirde tutunmak istiyoruz. Bu boş gündemle bizi meşgul edenlere sesleniyorum. Gerçeklere dönelim. Ya kardeşim kimin mazbatasını kime vermiyorsun. Millet mazbatayı vermiş, normalleşme yolunda yolumuzu açın, bu milletin demokrasi yolunda hızını yavaşlatmayın. YSK’ya sesleniyorum. Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gittiğimizde Saraçhane’ye geliyor musunuz?"

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Riza
Ali Riza - 11 ay Önce

Haklisin destegimiz tam hemserum sana

Reis
Reis @Ali Riza - 11 ay Önce

İstanbul sevdası olan hemşerimiz falan değildir,biz bize yeteriz siyaset karıştırmakta üzerinize Yok

Hayret
Hayret - 11 ay Önce

Bahçeli karar veriyor anlaşılan belediye başkanı olamazmış kendisinin hiçbir şey olmadığı gibi.

trbzn
trbzn - 11 ay Önce

ah benim a haber izleyip, her türlü yalana inanan hemşehrilerim... keşke kendi iradenizle birşeylere karar verip kraldan çok kralcı olmasanız da, şu ülkede hakedenin hakkını vermekten kaçan idarecilere cesaret vermeseniz... ülkemiz çok daha mutlu hoşgorülü olurdu o zaman...

Hepimiz imamoğluyuz
Hepimiz imamoğluyuz - 11 ay Önce

Sn devlet bahçeli daha önce de her Türk vatandaşı Cumhurbaşkanı olur sadece Erdoğan olamaz demişti hatırlatırım

Fatih sağlam
Fatih sağlam - 11 ay Önce

akparti zihniyeti kene gibi yapışmış Devletin bütün kutsallarına,

Mustafa KOÇAK
Mustafa KOÇAK - 11 ay Önce

Bizim yorumlarımız çıkmıyor gidin İmamoğlu nun peşinden sizin bir daha giren adam değil

Tertip
Tertip @Mustafa KOÇAK - 11 ay Önce

Hemşerim bunlar değil İmamoğlu, Papazoğlu’da olsa yine peşinden giderler yeterli hükümete karşı olsun

Gurbet Trabzon
Gurbet Trabzon - 11 ay Önce

Camur akparti gercek yüzün ortaya cıktı,boyalar döküldü

ali kara
ali kara - 11 ay Önce

Allah sana kolaylık versin. Kim olsa delirir. Resmen hakkı gasp ediliyor. Görün bu yapılanları, açın gözünüzü artık. Lütfen, eriyoruz !


SIRADAKİ HABER

banner513