Dünya istifayı böyle duyurdu

REUTERS: Muhalefet lideri video skandalının ardından istifa ettiTürkiye'nin ana muhalefet partisinin lideri Deniz Baykal, geçtiğimiz hafta internette yayılan bir video kasetin ardından, bir komplo kurbanı olduğunu söyleyerek istifa etti.Laik, Cumhuriyet H

Siyaset 10.05.2010, 21:58
Dünya istifayı böyle duyurdu

REUTERS: Muhalefet lideri video skandalının ardından istifa etti

Türkiye'nin ana muhalefet partisinin lideri Deniz Baykal, geçtiğimiz hafta internette yayılan bir video kasetin ardından, bir komplo kurbanı olduğunu söyleyerek istifa etti.

Laik, Cumhuriyet Halk Partisi'nin lideri Baykal, iktidardaki İslami kökenli AK Parti'nin kaset hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini söyledi.

Televizyonda yayınlanan basın toplantısında, “İstifam kaçmak ya da pes etmek anlamına gelmiyor” diyen Baykal'ın ayrılık kararı, hükümetin anayasa reform paketini ulusal referanduma açmaya hazırlandığı sırada geldi.

CHP reform sürecini, Anayasa Mahkemesi yoluyla engellemeyi planlıyordu.

THE ASSOCIATED PRESS: Türkiye'nin ana muhalefet lideri seks skandalı sonrası istifa etti

Türkiye'nin laik ana muhalefet partisinin lideri, gizli kamerayla çekilmiş bir videonun internette yayılmasının ardından başkanlıktan istifa etti. Videodaki görüntülerin parti liderinin bir milletvekiliyle ilişkisi olduğunu gösterdiği iddia edildi

İslami yönelimli hükümetin politikalarını en sert dille eleştiren isimlerden biri olan Deniz Baykal, televizyonda yayınlanan bir basın toplantısıyla istifa etti ve hükümetin düzenlediği bir siyasi komplonun kurbanı olduğunu söyledi.

Baykal bu tip özel görüntülerin hükümetin bilgisi olmadan kaydedilemeyeceğini ifade etti. Görüntülerde yer aldığı iddia edilen kadın, Baykal'ın CHP'den parlamentoya seçilen eski bir yardımcısı.

Hükümet şu ana kadar bir tepki vermedi.

İstifa kararı Baykal'ın 40 yıllık siyasi kariyerinin sonunu ilan ederken, partisi CHP'ye de ağır bir darbe vurdu. (Hürriyet)

AZERİ HABER AJANSI APA:

CHP lideri istifa etti Milletvekili Nesrin Baytok ile ilişkisi olduğu yönündeki iddialar hakkında basın toplantısı düzenleyen CHP lideri Deniz Baykal, partisinin genel başkanlığından istifa ettiğini açıkladı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
EFSANE SUNUCU 11 yıl önce
kurtlar vadisinde bundan sonra olacaklar için bir ipucu bulabilirsiniz.isterseniz senaryoya yardımcı olayım;bir kanalda olabilecekler arasında diğer partilerin de komploya kurban gideceği rıza zelyurtun iddiası bakalım göreceğiz...!
gunes 11 yıl önce
Ates yanmayan yerden duman cikmaz oyle olsa benim icin derler ama sizin icin zarar etmez

Gelişmelerden Haberdar Olun

@