DTP'liler vazgeçme eğiliminde

Kapatılan DTP'nin milletvekilleri istifa kararını yeniden değerlendirmek üzere toplandı. Milletvekillerinde istifadan vazgeçme eğiliminin oluştuğu belirtiliyor.Kapatılan DTP'nin 19 milletvekilinin istifalarını gün içinde sunmaları bekleniyordu, ancak veki

DTP'liler vazgeçme eğiliminde

Kapatılan DTP'nin milletvekilleri istifa kararını yeniden değerlendirmek üzere toplandı. Milletvekillerinde istifadan vazgeçme eğiliminin oluştuğu belirtiliyor.

Kapatılan DTP'nin 19 milletvekilinin istifalarını gün içinde sunmaları bekleniyordu, ancak vekillerin bu karardan vazgeçme eğiliminde olduğu belirtiliyor.

İstifaların TBMM Genel Kurulu'nda oylanması, bu oylamada da salt çoğunluğun istifalara "evet" demesi gerekiyor.

MHP istifalara "evet" oyu kullanacağını açıklamıştı, CHP'nin tavrı henüz belli değil. Belirleyici olan ise AK Parti'nin tavrı olacak. İçişleri Bakanı Beşir Atalay, AK Parti'nin bu konuda henüz karar vermediğini belirtmişti.

Eski DTP'liler istifalarını verdikten sonra TBMM Başkanlık Divanı 7 gün içinde tespit yapacak. İstifaların Genel Kurul gündemine alınıp alınmayacağına ise Meclis Başkanlığı karar verecek.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler