alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

DTP'de Nabız Yoklanıyor

DTP'nin cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili tutumu AKP'nin adayını belirlemesi ile netleşecek. Genel Kurul'a girme yönünde iradesini ortaya koyan partide, eğilime göre cumhurbaşkanı adayı çıkarılabileceği tartışması da yapılıyor.Parti kulislerinde DTP'nin

Siyaset 07.08.2007, 08:58
DTP'de Nabız Yoklanıyor

DTP'nin cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili tutumu AKP'nin adayını belirlemesi ile netleşecek. Genel Kurul'a girme yönünde iradesini ortaya koyan partide, eğilime göre cumhurbaşkanı adayı çıkarılabileceği tartışması da yapılıyor.

Parti kulislerinde DTP'nin cumhurbaşkanı adayı çıkarması ile ilgili nabız yoklanıyor. Cumhurbaşkanlığı seçiminde MHP'nin izleyeceği politika da yakından izlenip eğilime göre hareket edilecek.

Kongre için toplanıyorlar


TBMM'de grup kuran DTP, kongre takvimi ile izlenecek yol haritasını belirlemek için bugün Parti Meclisi'ni toplayacak. Eylül ayında olağanüstü kongreye gitmesi beklenen DTP'de Mardin Milletvekili Ahmet Türk'ün yeniden genel başkan seçileceği, Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk'un ise genel başkan yardımcısı olarak yeniden görev alacağı konuşuluyor.

Parti Meclisi toplantısında DTP'nin Meclis Başkanlığı ve cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili izleyeceği politikaları netleştirilecek


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@