DTP kitapçığı kıyameti kopardı

TBMM'de dağıtılan 'sarı, kırmızı, yeşil' renklerin hakim olduğu, Türkçe, Kürtçe ve İngilizce basılmış DTP kitapçığına, CHP ve MHP'den çok sert tepkiler geldi. CHP'li Özyürek, kitapçığa, "Burada demokratik özerklik adı altında eyalet sistemi öneriliyor" di

Siyaset 30.10.2008, 09:30
DTP kitapçığı kıyameti kopardı
TBMM'de dağıtılan 'sarı, kırmızı, yeşil' renklerin hakim olduğu, Türkçe, Kürtçe ve İngilizce basılmış DTP kitapçığına, CHP ve MHP'den çok sert tepkiler geldi.

CHP'li Özyürek, kitapçığa, "Burada demokratik özerklik adı altında eyalet sistemi öneriliyor" diye tepki gösterdi. MHP'den Oktay Vural da, "Tek kelimeyle ihanet projesi" dedi.

CHP Genel Saymanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk imzasıyla milletvekillerine dağıtılan, 'sarı, kırmızı, yeşil' renklerin ön plana çıkarıldığı Demokratik Özerklik Projesi adlı kitapçığa tepki gösterdi. Meclis'te ilk kez Kürtçe bir kitapçık dağıtıldığını belirten Özyürek, "İlk Kürtçe programın dağıtılmış olması önemli, ama içeriği daha da önemli. Burada demokratik özerklik adı altında eyalet sistemi öneriliyor" dedi.

Bölgede PKK'ya direnç kalmadı

Terör örgütü PKK'nın Türkiye'de özerklik kopartmak, ardından da ayrı bir devlet kurmak amacında olduğunu sürekli dile getirdiklerini anlatan Özyürek, şunları söyledi: "Terörün tırmandırılmasının arkasında da ayrı bir devlet kurmak var. DTP kurultayında alınan karar doğrultusunda tekrar gündeme getirilmeye çalışılıyor. Türkçesiyle, İngilizcesiyle, Kürtçesiyle parlamenterlere dağıtılmış, basına dağıtılmıştır. Sayın Başbakan'ın Diyarbakır ziyaretinde kepenkler kapatılmış, çöp toplanmamıştı. Daha önce de PKK kepenk kapattırmak için girişimlerde bulundu, başaramadı. Çok az sayıda esnaf kepenk kapattı. Öyle anlaşılıyor ki, direnecek kimse kalmadı. Herkes korkutuldu, teslim alındı."

Ülkeyi adım adım bölme çabası

Sayın Başbakan Tunceli'ye gittiğinde, 'Buralara gelen tek parti lideri benim' diye övünüyor, ama tepesinden uçaklar, helikopterler uçurularak, zırhlı araçlarla korunarak, sokaklar olağanüstü rejimde olduğu gibi boşaltılarak bir Başbakan oraya gidiyorsa bu marifet değil. Artık hem Abdullah Öcalan'a özgürlük, hem de özerk federal yapı gündeme gelecektir. Bu, ülkeyi adım adım bölmeye çalışan bir projedir."


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
nuri cebiroglu 13 yıl önce
boşverın kıtabın renkını içinde yazılanlara bakın.ülkeyı bölünmeye götüren bır kıtap.kenan evrenın savunduğu sıstem.demekkı bölücü olmak için sadece dpt lı ve pkk lı olmak yetmıyor içimizde o kadar haın varkı.saymakla bıtmez.
rokostel 13 yıl önce
Öncelikle tüm güzel ulusumun CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLARIM

hani hayat çok eskimeden okunan vede anlatılanları hatırlarsan neden dağlarda pkk itleri aranıyor onlar zaten Ankara'da işte bak ne kadar doğru vede amaçlarını artık açık açık Türkiyenin en yüce yerinde bile rahatça dile vede yazıyla kalıcı hale dönüştürüyorlarsa o zaman vah halimize bunların çiğerlerini merak ediyorum öyle MHP ve CHP nin sadece karşı durmayla değil onlara onların istediği dilde ders vermek lazım gelirken öyle eften püften kelimelerle kınanmaz çün ki bunları öyle kınayarak muhattap kabul ettiniz.

Bence hala yanlış vede bu yanlışlar için hala nasıl devam ediyorlar o mecliste ki 534 vekile sormak lazım gelir o diğerleri benim için vekil olmadığından yazmaya ve oraya layık olmadıklarını bildiğim için hesaplarıma katmıyorum.

En aciz vede insanı yıpratan şey ben vergi veriyorum ey millet işte bakın kime?????????????

Gelişmelerden Haberdar Olun

@