DSP, CHP ile birleşmesi!

 Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, "CHP ile DSP'nin birleşmesi söz konusu değil. CHP'lilerin bir bölümü kendilerine gitmek için yer arıyor." dedi.  Bir üniversite tarafından Merinos Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen siyaset okul

Siyaset 29.09.2012, 12:12
DSP, CHP ile birleşmesi!

 

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, "CHP ile DSP'nin birleşmesi söz konusu değil. CHP'lilerin bir bölümü kendilerine gitmek için yer arıyor." dedi. 
 
Bir üniversite tarafından Merinos Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen siyaset okulu programına katılan Türker, toplantı öncesi gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Bir gazetecinin 'AK Parti ile HAS Parti birleşti. CHP ile DSP birleşecek mi?' yönündeki soruyu cevaplandıran Masum Türker, iki partinin birleşmesinin söz konusu olmadığını dile getirdi. Türker, "CHP ile DSP'nin birleşmesi söz konusu değil. DSP yerel seçimlere şu anda hazırlık yapıyor. DSP, kendi kurultayının hazırlıklarını yapıyor. AK Parti ve HAS Parti'nin birleşmesi bizim sorunumuz değil. Onların kendi sorunudur. Bizim Türkiye'nin bölünmesinden yana olanlarla, Atatürkçülükten uzaklaşanlarla işimiz olmaz." diye konuştu. 
 
[PAGE]
"CHP'LİLERİN BÜYÜK BÖLÜMÜ GİTMEK İÇİN KENDİLERİNE YER ARIYOR" 
 
Masum Türker, "CHP ile işimiz olmaz" diyerek, merhum Başbakan Bülent Ecevit'in anılarını da paylaştı: "Gazeteciler soruyorlar, 'AK Parti ile HAS Parti birleşiyor, siz CHP ile birleşiyor musunuz?' Ben de 'Ne işimiz var CHP'in birleşmesiyle' dedim. CHP'lilerin bir bölümü kendilerine gitmek için yer arıyorlar. Çünkü Türkiye'nin üniter yapısının nasıl olması gerektiği ortada. Rakip kalmazsa, o farklı düşünen CHP'liler güçlü olamazlar. Kararsızlık burada. Kişiyi bir yere zorlamadan herkesin kendi odaklı gitmesine müsaade etmek gerekir. Yeni insanların çıkmasına yer vermek gerekir. Gelmeden evvel böyle bir soru sorulacağını bildiğim için 1985 kayıtlarını çıkardım. Rahmetli Bülent Ecevit'e çok baskı yapıyorlar. Bir gazeteci 600 kişinin kimliğine bakıp 'Bunlar arasında CHP'de bulunmuş kimse yok' diyor. Merhum Ecevit de 'Biz yeni taban oluşturmak, yeni insan gücü oluşturmak zorundayız' demiş. Şimdi bizden yetişenler CHP ve başka partilerde, hatta AKP'de görev yapanlar var. Kendi ayaklarının üzerinde, var olmak üzere kurulmuş bir partiyiz."
 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@