Dokunulmazlığım kalksın!

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin ‘’İktidarı eleştirdiği’’ için dokunulmazlığı kaldırılarak, yargılanması isteniyor. Pamukova Cumhuriyet Savcılığının fezlekesi dün TBMM’ye gönderildi.TBMM tarihinde ilk kez bir muhalefet milletvekili, ‘’İktidarı eleş

Siyaset 11.12.2011, 23:59
Dokunulmazlığım kalksın!

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin ‘’İktidarı eleştirdiği’’ için dokunulmazlığı kaldırılarak, yargılanması isteniyor. Pamukova Cumhuriyet Savcılığının fezlekesi dün TBMM’ye gönderildi.

TBMM tarihinde ilk kez bir muhalefet milletvekili, ‘’İktidarı eleştirdiği için’’ dokunulmazlığı kaldırılarak yargılanması isteniyor. Dün TBMM’ye gelen savcılık fezlekesinde, CHP Grup Başkanvekili ve Yalova milletvekili Muharrem İnce’nin iktidarı eleştiren konuşma yaptığı ve bu sırada da trafik akışını engellediği öne sürülüyor.

Sakarya’nın Pamukova Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan fezlekede, Pamukova Emniyet Müdürlüğünün tutanağına da yer veriliyor ve İnce’nin milletvekili olduğu için dokunulmazlığının kaldırılarak, seçim kanununa muhalefetten yargılanması isteniyor. Fezlekede şöyle deniliyor:

‘’25/05/2011 tarihinde, saat 13.45 sıralarında CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, ilçemiz Cumhuriyet Meydanı'nda, daha önceden izin alınmaksızın, yanında CHP ilçe yöneticileri ve Sakarya milletvekili adaylarıyla birlikte saat 14.15'e kadar meydanda ve çevrede toplanan halkla iktidarın icraatlarını eleştirmek suretiyle, mikrofondan propaganda yaptığı sırada, meydanda minibüslerinin trafiği olumsuz yönde etkilediği, trafik akışını engellediği, konuşmacı olarak sadece Muharrem İnce'nin konuşma yaptığı, konuşmasının iktidarı eleştirir nitelikte olduğu tespit edilmiştir."

KILIÇDAROĞLU DA ELEŞTİRDİ
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da bütçe görüşmelerinde bı konuyu dile getirerek ‘’Dünyanın hangi ülkesinde iktidar eleştirildi diye bir milletvekili hakkında fezleke düzenlenir? Yargıçlar sesleniyorum. Bana dünyada bir örnek göstersinler’’ demişti.

Muharrem İnce hakkındaki fezleke, TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonuna gönderildi. İnce, ‘’Genel seçim öncesi Sakarya'nın Pamukova ilçesine gittim. Orada esnafı gezerken, vatandaşa doğaçlama bir şekilde hitap ettim. İktidarın icraatlarını eleştirdim. Hakkımda fezleke hazırlayan ve dokunulmazlığımın kaldırılmasını isteyen savcıyı kutluyorum. Muhalefet yaptığımı, iktidarı eleştirdiğimi tutanağa yazmış. Ben ne yapacaktım? İktidara yağcılık mı yapacaktım? ‘’ dedi.


Yorumlar (2)
mbilgi 10 yıl önce
dokunan yanar misali dedikleri bu, yarınlarda ince erkonokona dahil edilirse şaşmamak lazım
cesur yürek 10 yıl önce
m.ince bunu hep yapıyor.yalovaya geldiğinde resmi makam aracı hep yaya yolunun üstüne park ediliyor konakladığı otelin önünde.bunların vatandaş diye bir dertleri yok varsa yoksa tayyip erdoğan .

Gelişmelerden Haberdar Olun

@