Doğan'ın avukatı Baykal

Başbakan Erdoğan, Baykal'ın hükümete yönelik suçlamaları için "elinde deliller varsa, yargıya git" dedi. Erdoğan, Baykal'ı Doğan'ın avukatlığına soyunmakla suçlarken sert konuştu.Başbakan Erdoğan, ''Siz sağda solda insanlara iftira atarak bir yere varamay

Siyaset 22.02.2009, 14:59
Doğan'ın avukatı Baykal

Başbakan Erdoğan, Baykal'ın hükümete yönelik suçlamaları için "elinde deliller varsa, yargıya git" dedi. Erdoğan, Baykal'ı Doğan'ın avukatlığına soyunmakla suçlarken sert konuştu.

Başbakan Erdoğan, ''Siz sağda solda insanlara iftira atarak bir yere varamayacaksınız. Eğer elinde deliller varsa, yargıya gidin. Yok ki neyle gideceksin'' dedi.

Erdoğan, partisinin Adıyaman mitinginde yaptığı konuşmada, Adıyaman'ın daha önceki seçimlerde AK Parti'yi yalnız bırakmadığını, 29 Mart seçimlerinde de yalnız bırakmayacağına inandığını söyledi. 81 ile azimle, kararlılıkla, coşkuyla, heyecanla hizmet götürdüklerini, 780 bin kilometrekarenin tamamını bir gördüklerini ifade eden Erdoğan, hiçbir şehri, ilçeyi diğerinden ayırmadıklarını, 6.5 yıl boyunca kardeşliğin, dostluğun, huzurun, güvenin, istikrarın hakim olması için gece gündüz çalıştıklarını ve çalışacaklarını belirtti.

Bursa'ya ne yapıldıysa, Adıyaman'a da onu yaptıklarını, Iğdır'a, Kars'a, Van'a ne götürüldüyse Adıyaman'a da onu getirdiklerini anlatan Erdoğan, şu ana kadar yapılanları yeterli bulanlardan, unutanlardan olmadıklarını vurguladı.

''Biz kapınızı sadece seçim zamanı çalanlardan değiliz. Halinizi hatrınızı kırk yılda bir soranlardan değiliz. Adıyaman'ın yollarını seçimden seçime hatırlayanlardan değiliz'' diyen Erdoğan, 6.5 yıldır hükümette, 5 yıldır belediyelerde halka, millete hizmet etmenin gayreti içinde olduklarını dile getirdi. Erdoğan, şöyle devam etti:

''Devletin vatandaşa uzanan yardım eli bile onları rahatsız ediyor. Fakire, fukaraya götürdüğümüz yardımlar onları rahatsız ediyor. Her şey eskisi gibi olsun istiyorlar. Adıyaman Ankara'ya binlerce kilometre uzak olsun istiyorlar. Hükümet Ankara'daki o sağır duvarların arkasına çekilsin, kalsın diyorlar. Diyarbakır'a hastane, Tunceli'ye okul, Bingöl'e yol, Adıyaman'a konut, fabrika yapılmasın istiyorlar. İktidarımız döneminde en çok kamu yatırımı alan illerden biri Adıyaman olmuştur. Çünkü yılların ihmal edilmişliğini giderelim istedik.''

-''YANDAŞ MEDYALARINA HAVALE ETTİLER''-

Erdoğan, Ankara'ya kapanan siyasetçilerin haline gördüklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

''Bunlar muhalefet etmeyi dahi yandaş medyalarına havale ettiler. Şu anda bir CHP medyası var. O medyanın avukatlığını da Sayın Baykal yapıyor. Dün Adana meydanında çıkmış, baktım gayet başarılı bir avukatlığa soyunmuş. Bu ülkenin, bu devletin Maliye Bakanlığı normal, mutat incelemelerinden birini yapmış. Ortada bir netice var, bunun avukatlığı sana mı kaldı? Ama 29 Martta ben inanıyorum ki Sayın Baykal'ın avukatlık belgesini bu millet yok edecek. Bu çamur siyasetini bırak, bu ülkede adil siyaset yap. İftira atarak, karalayarak, yalanlarla, haksız ithamlarla milletin partisi AK Parti'sini yıpratamazsın. Elinde dosyalarla bize iftira atamazsın.

Sayın Baykal, sen önce Hazine'nin sana yapmış olduğu resmi yardımdan yaklaşık 1 trilyonluk yolsuzluk yaptın. Anayasa Mahkemesi bunu tescil etti, bunun hesabını ver. Önce bunu hallet. Benimle neyi konuşacaksın sen, Anayasa Mahkemesi bunu tescil etmiş, 1 trilyonu da senden tahsil etmiş. Sen önce bunun hesabını ver. Siz sağda solda insanlara iftira atarak bir yere varamayacaksınız. Eğer elinde deliller varsa, yargıya gidin. Belediye başkanlarımın dokunulmazlığı yok, git yargıya. Bizimle de ilgili varsa bir belgen git yargıya. Yok ki neyle gideceksin, yok.''

Yolsuzlukların hortumunun kesildiğini, yolsuzların da hortumunun kesildiğini ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

''Asıl rahatsızlık buradan geliyor. Çünkü daha önce buralardan nemalanmaya alışmışlardı. Şimdi hortum kesildi, sıkıntıları burada. Ama bunlardan çekinen, bunlardan imtina eden bir hükümet yok, kararlıyız. Onlar kendi çamurları içerisinde kaybolmaya başladılar. Bize çamur atmak isterken, kendileri boğazlarına kadar batağa gömüldüler. Şimdi, çırpındıkça batıyorlar. Hem kendileri çamura saplandı hem de yandaş medyaları çamura saplandı.

Diyorlar ki, hükümet medyanın sesini yok farz ediyor. Bizim böyle bir derdimiz yok. Biz bu ülkede iktidara gelirken o yandaş medyayla iktidara gelmedik ki. Bu aziz milletle iktidara geldik. İşte meydan. Bunlar meydanların dilini anlamaz, bilmez. Ama benim Adıyamanlı kardeşim bunları çok iyi tanır. Bunların geçmişini, tarihini, cemaziyel evvelini çok iyi bilir. Adıyamanlı kardeşim 29 Mart günü de bunlara sandıkta en iyi cevabı zaten verir.''


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@