banner539

banner526

banner533

banner513

Devlet Bahçeli'den seçim barajı açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında milletvekillerine seslendi. 

Siyaset 14.11.2017, 11:29
Devlet Bahçeli'den seçim barajı açıklaması
MHP Lideri Devlet Bahçeli, son günlerin sıcak konusuna değindiği ve "PKK ve FETÖ yörüngesine giren CHP'nin, Atatürk'ün adını almaya ne yüzü ne de hakkı kalmıştır." dediği konuşmasında, seçim barajıyla ilgili değerlendirmelerinin bilerek saptırıldığını söyledi ve partisinin baraj sıkıntısı olmadığını dile getirdi.


Irak-İran sınırında meydana gelen depremde 400'ün üzerinde kişinin hayatını kaybettiğini belirten ve tablonun vahim olduğunu ifade eden Bahçeli, "Türkiye depremzedelere yardım konusunda hazır olduğunu samimiyetle dile getirmiş ve adımları atmıştır. Komşu ülkelere başsağlığı dilekleri iletiyorum" dedi ve Türkiye'nin yaşadığı deprem felaketlerini sıraladı.

Olası İstanbul depremine değinen ve "Depreme hazır olmalıyız ve mutlaka önlem almalıyız. Deprem değil tedbirsizlik ölümlere yol açmaktadır. Kentlerin yeniden inşası konusunda özen gösterilmeli" diyen Bahçeli, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 

SEÇİM BARAJI

Geçen hafta seçim barajıyla ilgili yaptığı değerlendirmelerin bilerek saptırıldığını söyleyen Bahçeli, "Bunlara hakikaten acıyorum" dedi ve şunları söyledi: 

"Farkındayım, çalıdan gül bitmez, cahile söz yetmez ama olsun doğru bildilklerimizi haykırmayı sürdüreceğiz. Yüzde 10 barajı ağır bir barajdır dedim. Buna itiraz eden çıkmamıştır. 12 Eylül'ün sonrasında yeniden siyasi yapılanma sürecinde yüzde 20-25 arasında il barajı, yüzde 10 ülke barajı oluşmuştur dedim, bu yok sayılır mı?..

12 Eylül sonrası inşa edilen barajla, Millyetçi Hareket Partisi ve Milli Selamet Partisi'nin silinmesi hedeflenmiştir. Barajın aşağıya çekilmemesi sonucunda, 1991'de olduğu gibi ittifaklarla bu barajın aşılması mümkün olmuştur. Artık bu kadar zorlamalar ve dayatmalarla, birilerini öldürerek kendini yaşatma yerine hep beraber nasıl yaşarız, istikrar ve normalleşme sürecine gelebilirz, bunun çalışması yapılmalıdır. Yüzde 5 mi 6 mı 7 mi olur yoksa 10 olarak mı kalır? Böyle mi devam etmeli, bunları görmek lazımdır. Özet olarak söylediklerim bunlardır. 

Bildik korodakiler saldırmaya, MHP'yi karalamaya başlamışlardır. Şunu herkes bilsin ki, MHP'nin baraj maraj sorunu asla yoktur. Aziz milleitmizin muazzam desteği bunun en açık göstergesidir. MHP selin önündeki kütük değil, bizzat selin ta kendisdir. Biz barajdan korktuğumz içind değil Türkiye'nin 16 Nisan halk oylamasından sonra değişen hükümet etme sistemiyle beraber ortaya çıkan siyasal zaruretten, üstelik bağımsız adaylar ve ittifaklarla barajın delinmesi nedeniyle düşüncelerimizi paylaştık. 

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@