Devlet Bahçeli: "Çözüm gömüleli çok oldu"

MHP lideri Bahçeli'den grup toplantısında açıklamalar.

Devlet Bahçeli: "Çözüm gömüleli çok oldu"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli'nin açıklamalarının satırbaşları şöyle: 

"Sosyal gerginlikler, toplumsal karmaşalar, ticaret savaşları, ekonomik cepheleşmeler yoğunlaşmakta ve hatta yaygınlaşarak devam etmektedir. Beşeriyet hem birinci hem de ikinci dünya savaşı öncesi kutuplaşmaların benzerini yaşamaktadır. Avrupa diken üstünde, Kafkaslar kanayan yara, Ortadoğu yangın yeridir. Hakkaniyete saygı kalmamıştır. İçinde bulunduğumuz çağ huzursuzluk çağı olmaya namzettir. Sefalet, açlık, yoksulluk vahim bir tehdit durumuna ulaşmıştır.

G-20 ZİRVESİ

İnsanlık ortak akılda buluşmazsa artan risk ve tehlikeler beşeriyete öğüterek yutacaktır. Bu sürecin kazananı küçük bir elit tabaka olacaktır. Bu şartlar altında 13. G-20 Zirvesi Arjantin'de toplanmıştır. Adil ve sürdürülebilir gelecek temasıyla toplanan G-20 Zirvesi'ne Türkiye damga vurmuştur. Sayın Erdoğan'ın hak ve adaleti gözetmeyen bir sistemin devam etmeyeceğine vurgu yapması çok önemlidir. Biz bu düşüncelere aynen iştirak ediyoruz. Fırat'ın doğusu, Kaşıkçı cinayeti takdir edilecek bir duruştur.

ABD'YE TEPKİ: BUNUN ADI...

Türkiye-ABD müttefiktir. Ancak ABD müttefiklik hukukuna duyarsızdır. Türkiye sınırının hemen dibinde Suriye'nin kuzey doğusunda gözlem noktaları tam bir rezalettir. ABD kimi kimden korumaktadır. PYD/YPG lehine gözcülük yapması ne hukukla, ne adaletle, ne de ittifak onuruyla bağdaşmaktadır. Türkiye hiç kimsenin himayesine ihtiyaç duymayacak bir devlettir. Gözlem noktalarının kurulmasının amacı, Türkiye'yi izlemek, perdelemektir. Bunun adı terör ajanlığıdır, terörist seviciliğidir. Ok yaydan çıkmıştır. Gözlem noktalarından Türkiye'yi izleyen ABD derin bir çukurdadır. Bu devletin sabrı bir taşarsa herkes kaçacak delik arayacaktır. Gözlem noktalarını finanse edecek Suudi Arabistan Allah'tan korkuyorsa önce işlediği vahşi cinayetin bedelini ödesin. Kılıç dansıyla belki bu günler kurtarılmış olabilir ancak bunların hiçbiri muhatabına onur sağlamaz, şeref katmaz. Gerek Suudi Arabistan'ın gerekse Birleşik Arap Emirliklerinin 15 Temmuz'a nasıl baktıkları sır değildir. Şimdi de ABD'nin gözüne girebilmek için terör örgütlerine destek vermeleri alçaklıktır, kepazeliktir. 

FRANSA'DAKİ PROTESTOLAR

Şu feleğin işine bakın ki Fransa sarsılmaktadır. Hatta 2. Fransız devriminden bile bahsedilmektedir. Sokaklara çıkan sarı yelekliler her yeri yakıp yıkmaktadır. Demokrasi, özgürlük ve insan hakları konusunda mangalda kül bırakmayanların foyası meydana çıkmıştır. Gezi olayları sırasında polisin müdahalesinden rahatsız olan Fransa, bugünlerde ne dediyse yemiş yutmuştur. Biz başkalarının krizinden el ovuşturan bir ülke değiliz. Zamanında merhamet göstermiş ecdadın asil varisleriyiz.  Avrupa zihniyeti çifte standarttan, geldiğimiz bu aşamadan vazgeçmelidir. Düşmanlığın kimseye faydası yoktur. Gün olacak devran dönecek, herkes yaptığını çekecektir. Hiçbir şey kimsenin yanına kar kalmayacaktır. Fransa'nın hali ibret vesikasıdır. 

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ: Almanya'yı ziyaret eden Kılıçdaroğlu ya nereye savrulduğunu bilmiyor ya da tutsak alındığından sesi çıkmıyor. 

İYİ PARTİ'YE: Solumuza flu bakıyoruz demedik mi, Cumhur İttifakı'ndan başka her şeye kapalı olduğumuzu söylemedik mi? Terör ittifakından dönmedikten sonra önergeleri bizim için kağıt parçalarıdır. Onlarla hesabımız var, 31 Mart'ta bu hesap sandıkta görülecektir. 

OSLO GÖRÜŞMESİ: Yeni bir çözüm süreci için kendini akil sanan zeka özürlüler bu kış kıyamette niye Oslo'ya giderler? Kandil'e gitseler kendilerini yormazlardı. Yine bildik isimler sahnededir. Yarım akıllı çürük akiller, Türkçe konuşuyorum, kulak verin; çözüm süreci gömüleli çok olmuştur, şansınızı fazla zorlamayın. İsterseniz PKK'ya katılın ama Türk milletinin sabrınız zorlamayın. Milletin şamarını yerseniz Oslo'yu da İmralı'ya görür kendinizi dağda bulursunuz. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
kaptan
kaptan - 6 gün Önce

çözüm süreci tekrarmı başlıyor diye bu kişiler medyaya servis edildiğinde aklıma ilk gelen şey, inşAllah Bahçeli çıkıpta bu konu için şöyle olur,böyle olur diye ahkam kesip ,sallamaz diye düşünmüştüm, şimdi koktuğum başıma geldi işte, sen böyle söylüyorsun ya çözüm süreci görüşmeleri mart ayı sonunda ,seçimden sonra başlayacak demektir,

hemi
hemi - 6 gün Önce

turk dusmani kiripto milliyetci

ahmet
ahmet - 6 gün Önce

Bir zamanlarda Sayın Tayip ERDOĞAN içinde aynı kelimeleri derdin ne oldu Tayip Bey dediği laflara geldin öyle bağırmalan devlet yürütülmez.Tayip içinde Hırsız diyen sensin şimdi hırsız dediğin kişiyle mecburen bir oldun sen hiç konuşma konuşaçak olan kılıçtar oğludur

İsiyin
İsiyin - 6 gün Önce

AKP'nin vagonu oldun. Çözüm süreci diye PKK'ya Güneydoğuyu teslim eden Kandil,İmralı,Erbil hattında süreci başlatan operasyonlara izin vermeyen başkan yaptırdığın kişi idi...sadece Liceyi almak için 60 şehit verdik... Utan... Bunların hesabını sordun mu?

reis
reis - 6 gün Önce

Sen yakınlarına bak Fransayı göz önüne al adamlar bir zam ve vergi artırımı yapdılar ortalık karıştı ne oldu geri çekdiler sen yakınındakı ülkelere bak onlar vatandaşını nasıl kolluyorlar

reis
reis - 6 gün Önce

milliyetçiliği bir daha tarif edermisin sayın devlet bahçeli Sen deyilmisin Koolisyon hükümetini kurturmayan şimdi ne oldu her şeyi kabul etti MHP sattın yağ MHP sattın bizleri sattın

tolga
tolga - 6 gün Önce

Reisin derse yine oturursunuz görüşmeye,büyük laf etme çok duyduk bunları biz.Ortada parti bırakmadın yazık ettin mhp ye hiç birinize güvenimiz yok.

BEKİR
BEKİR - 6 gün Önce

Benim MHP me ne oldu sayın devlet bahçeli yıktın bizi sevdamızı yok ettin

emre
emre @BEKİR - 6 gün Önce

iyiki iyi parti var


banner421

banner426

banner432

banner443

banner441