banner560

Deniz Baykal İstifa etti

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok'a ait olduğu ileri sürülen kasetin internette yayınlanmasının siyasette yarattığı deprem sürüyor. Dört gündür sessizliğini koruyan Baykal, bugün canlı yayında 'kasetteki görüntüler' i

Siyaset 10.05.2010, 14:03 13.09.2017, 18:29
Deniz Baykal İstifa etti


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok'a ait olduğu ileri sürülen kasetin internette yayınlanmasının siyasette yarattığı deprem sürüyor. Dört gündür sessizliğini koruyan Baykal, bugün canlı yayında 'kasetteki görüntüler' için komplo dedi, hükümeti suçladı ve istifa etti.

İşte Baykal'ın açıklamalarından satırbaşları: 

İSTİFA ETTİ

Bu komplo son iki hafta içinde düzenlenmiştir. Komplo tezgahı malzemeleriyle çekimleriyle günceldir. Meskene tecavüz ve teknolojiyle tezgahlanan bu komplonun iktidar gücü seferber edilmeden, muhalefet başkanına karşı bu kadar fütursuzca yapılması mümkün değildir. İktidar zirvesinin bilgisi ve onayı olmadan son iki hafta içinde hazırlanıp piyasaya sürülmesi söz konusu bile olamaz.

Ana muhalefet liderine yönelik bu kadar kaba ahlaksızlık, bugünlerde iktidarın onayı olmadan gerçekleştirilemez. Komployu ayıplar gibi yapanlar, aslında bizzat ayıbı işleyenlerdir.

İLGİNÇ NOT

İktidarın samimiyetine inanmıyorum ama ABD’den Prensilvanya’dan aldığım mesajlara da inanıyorum.

Hukuksuz ve ahlaksızlığı temel alan, çok ayıp ama diye başlayan, yorumla hesap sormaya çalışanlara da söyleyecek sözüm var. Ahlaksız komplolara itibar eder, ne ahlaklı ne hukuku savunamazsınız. Komplo yapanlar işlerini sizlere güvenerek yapıyorlar.

Bu tablo karşısında bana da bir görev düştüğünün farkındayım. Bu hukuksuz ve ahlaksız komplo nedeniyle kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim. Bunun bir bedeli varsa, bu da CHP genel başkanlığından ayrılmaksa bunu

Bu kaçmak anlamına gelmez. Tam tersine bu bir meydan okumadır. Bu anlayışla bugün genel başkanlığından istifa ediyorum. Bunun hedefi sadece ben değil CHP’dir.

AHLAK DIŞI

Günlerdir beklenen değerlendirmemi ve kararımı açıklıyorum. Bu bir kaset olayı değildir. bir komplodur. Komplo hukuk dışı ahlak dışı bir tertip demektir. Bir komplo yaparken, bazen haneye tecavüz edersiniz. 

Duvarlara gizli kameralar yerleştirirsiniz. İnsanların en korunaksız görüntülerini alırsınız kesersiniz biçersiniz montaj yaparsınız çarpıtırsınız.

TAZE BİR KOMPLO

Böyle yaparken de insanoğlunun mahremiyetine tecavüz edersiniz. Ar haya ve utanç bunu yapanlar için anlamlarını kaybeder. Önümüzdeki komployu gerçekleştirenler bunu sapık oldukları için yada ticari kazanç için düzenlememişlerdir. Bunu siyaset yapmak için düzenlemişlerdir. Ahlaklarına vicdanlarına uygun bir siyaset.

Yıllardır bekletilen bir kaset yoktur. Bir komplo imal edilmiştir. Taze iki haftalık bir komplo vardır.

HEDEF BİR KİŞİ DEĞİL

Bunun hedefi bir kişi değil, onun çok ötesinde CHP’nin neredeyse tek başına yürüttüğü cumhuriyete demokrasiye hukukun üstünlüğüne sahip çıkan, sivil diktaya verdiği mücadelesidir.  


 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
fatihpasa 11 yıl önce
madem komplo neden istifa ediyorsun diye sormazlar mı adama. mücadele et neden istifa ediyorsun ki?? bunu en son yapacak kişi de hükümettir. Başbakan kaç kere söyledi Allah herkese Baykal gibi ana muhalefet partisi versin diye. birileri baktı ki sen bu işi beceremedin akpartiyi yenemedin e bu anayasa değişikliği de geçti son çare seni indirdiler ordan
aslanyavrusu 11 yıl önce
çok garip. 845 defa okunup da kimsenin hala yorum yapmamasına şaşırdım. madem kimse yapmıyor o zaman ben de yorum yapmıyorum.
ridvann 11 yıl önce
güle güle bir daha gelme
drina k 11 yıl önce
güldürme adamı..evli kadınla neler yapmışsın..birde utanmadan komplo diyosun..zorlamı yaptırdılar sana..
grisakall 11 yıl önce
sol için büyük ve hayırlı bir adım olacağını düşünüyorum kanaatimce. baykal yüzünden chp ye oy vermeyen bi dolu seçmen vardı..
onerinho 11 yıl önce
bi komplo da mhp ye lasım yoksa bahçelinin gideceği yok.....şu ulkeyi peşkeş cekenlere rakip olacak lider aranıyor......
OziloZ 11 yıl önce
Deniz Baykal'ın gitmesi CHP için iyi bir sonuç olsa da bu şekilde olmamalıydı. Ayrıca bu istifa Akp'nin de sonudur. Önümüzdeki seçimlerde Akp muhalefette kalır, bir sonraki seçimlerde de baraj altında..
SUNGURASLAN 11 yıl önce
Görüntülerin gerçek olup olmadığını bilmeden burdan yorum yapılmaz. Her yapılan yorum gıybete, iftiraya girer. Eğer böyle bir şey yapmışsa istifa etmesi en doğrusu.

Ama önemli nokta şu: ABD-AB politikalarına karşı duran bir muhalafet liderinin özel odasına kadar nasıl ve kimin tarafından izlendiği?Baykal ın gitmesi bence CHP ye yarar. Çünkü Baykal yüzünden CHP ye oy vemeyen bir sürü kişi vardı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@