Cumur'dan Seçim Değerlendirmesi

AK Parti Trabzon Milletvekili Mustafa Cumur, Trabzon'da 200 binin üzerinde oy olmayı hedeflediklerini ve bunu başardıklarını söyledi.

Cumur'dan Seçim Değerlendirmesi

AK Parti Trabzon Milletvekili Mustafa Cumur, Trabzon'da 200 binin üzerinde oy olmayı hedeflediklerini ve bunu başardıklarını söyledi.

Cumur, yaptığı seçim değerlendirmesinde, AK Parti'nin oylarında yaşanan artışın vatandaşın yapılan hizmetleri görüp takdir etmesinden kaynaklandığını söyledi. Türk halkının artık kısır siyasi çekişmelere değil, hizmete prim verdiğini dile getiren Cumur, "Seçimden önce hedefimiz, Trabzon'da 200 binin üzerine oy almaktı.

Hamdolsun, bunu başardık. Trabzon halkı, kendisine yapılan hizmetleri değerlendirdi. Trabzon'da Türkiye genelinden 10 puan daha fazla oy aldık. Bu bize ayrı bir zevk ve heyecan verdi.

Ancak sorumluğumuz daha da arttı. Bundan sonra daha çok hizmet yapmamız gerekiyor" dedi.

Vatandaşın kendisine yapılan hizmetleri görerek oy verdiğini kaydeden Cumur, "Eğer insanların aşına aş katıyorsanız, onları enflasyona ezdirmiyorsanız, fazladan para basıp da vatandaşın cebindeki parayı eksiltmiyorsanız, vatandaş bunu sandık önüne geldiğinde değerlendiriyor.

Trabzon halkı çok akıllıdır ve vefalıdır. Bu seçimde de bunu gösterdi. Bize oy verdiği gibi muhalefetteki partilere de oy verdi ve Trabzon'dan iki partiye Meclis'te temsil imkanı tanıdı. Yani iktidara 6 milletvekili, muhalefete de 2
milletvekili verdi" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın "Ben bütün siyasilere hakkımı helal ediyorum" sözünü büyük bir erdem olarak değerlendiren Mustafa Cumur, seçim sürecinde yapılan bütün aleyhte kampanyalara, kişilik haklarına saldırılara rağmen Başbakan Erdoğan'ın bu davranışının sorumluluk makamında bulunan bir insanın nasıl davranması gerektiğinin en güzel örneği olduğunu ifade etti. Türk halkının hükümetin yaptıklarına güven oyu verdiğini savunan Cumur, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz seçim döneminde halkımıza, 'Eğer ülkemizi geri götürmüşsek bize oy vermeyin' dedik. Ancak 'Eğer ülke bizim dönemimizde ileri gitmişse biz bunun karşılığını bekleriz' dedik. Halkımız da bunu iyi anladı ve sandıkta karşılığını verdi. Bana göre halkımız hükümetin yaptıklarına güvenoyu verdi.

Bu seçimde, halkımızın CHP'nin cumhurbaşkanlığı seçimi sürecindeki tavrını da yadırgadığı ortaya çıktı. Yani halkımız muhalefete, 'Muhalefet yapacaksan Meclis'te yapacaksın. Meclis'ten kaçarak muhalefet yapamazsın'
dedi."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler