Cumhurbaşkanı Seçiminin 2.Turu

TBMM Genel Kurulu, bugün saat 15.00'te TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın toplantı yeter sayısını belirlemek üzere yapacağı yoklamayla açılacak. Genel Kurul'da 367 ve üzerindeki sayıda milletvekili bulunduğunun tespit edilmesi durumunda cumhurbaşkanı seçiminin

Cumhurbaşkanı Seçiminin 2.Turu

TBMM Genel Kurulu, bugün saat 15.00'te TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın toplantı yeter sayısını belirlemek üzere yapacağı yoklamayla açılacak. Genel Kurul'da 367 ve üzerindeki sayıda milletvekili bulunduğunun tespit edilmesi durumunda cumhurbaşkanı seçiminin 2. turunun gizli oylamasına geçilecek.

20 Ağustos Pazartesi günü yapılan ilk tur oylamada, AK Parti'li Gül 341, MHP'li Çakmakoğlu 70, DSP'li İçli ise 13 oy almıştı. Adayların 2. turda cumhurbaşkanı seçilebilmesi için en az 367 milletvekilinin oyunu alması gerekiyor.

Bu turda da adayların yeterli oyu alamaması durumunda 3. tur oylama 28 Ağustos Salı günü yapılacak. 3. turda salt çoğunluğun (276) oyunu alan aday, Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı seçilecek

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler