Cumhurbaşkanı Erdoğan krizin çözümü için devrede! Paşinyan ile görüştü

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki tansiyon yükselirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, krizin çözümü için devreye girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan krizin çözümü için devrede! Paşinyan ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşmesinin ardından bugün de Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile telefonda konuştu. İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Görüşmede, Türkiye-Ermenistan ilişkileri ve bölgesel konular ele alınmıştır." denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki krizin çözümü için Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile görüştü. İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Görüşmede, Türkiye-Ermenistan ilişkileri ve bölgesel konular ele alınmıştır. Görüşmede ayrıca, iki lider bölgede kalıcı barış ve istikrarın tesisinin bölge ülkelerinin tamamının kalkınma ve refahına katkıda bulunacağını vurgulamış ve bu yönde diplomatik çabalara devam edeceklerini ifade etmişlerdir." ifadelerine yer verildi.

AZERBAYCAN-ERMENİSTAN SINIRINDA TANSİYON YÜKSEK
Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerilim giderek artarken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, krizin çözümü için diplomatik çabalara devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşmesinin ardından bugün de Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile telefonda görüştü.

ERDOĞAN, PAŞİNYAN İLE GÖRÜŞTÜ
Görüşmeye ilişkin İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile bugün (11 Eylül) bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir.

"GÖRÜŞMEDE BÖLGESEL KONULAR ELE ALINDI"
Görüşmede, Türkiye-Ermenistan ilişkileri ve bölgesel konular ele alınmıştır. Görüşmede ayrıca, iki lider bölgede kalıcı barış ve istikrarın tesisinin bölge ülkelerinin tamamının kalkınma ve refahına katkıda bulunacağını vurgulamış ve bu yönde diplomatik çabalara devam edeceklerini ifade etmişlerdir."

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler