”Çok vahim ve ileri bir gelişme”

 Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Akçakale'deki olayla ilgili olarak "Çok vahim ve ileri bir gelişme” dedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ise, Akçakale'ye top mermisi düşmesi sonucu ilk belirlemelere göre 5 kişinin hayatını kaybettiği, 2'

Siyaset 03.10.2012, 19:16
”Çok vahim ve ileri bir gelişme”

 

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Akçakale'deki olayla ilgili olarak "Çok vahim ve ileri bir gelişme” dedi.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ise, Akçakale'ye top mermisi düşmesi sonucu ilk belirlemelere göre 5 kişinin hayatını kaybettiği, 2'si ağır 8 yaralı bulunduğunu bildirdi.
 
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ise konuya ilişkin, “Türkiye’yi Suriye’nin içine çekmek istiyorlar. Çok vahim ve ileri bir gelişme” şeklinde konuştu.
 
ÇELİK: "TAKİP EDİYORUZ"
TBMM Genel Kurulu'nda Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısı'nın görüşmeleri sırasında siyasi partilerin grup başkanvekilleri, yerlerinden söz alarak, Akçakale'deki top mermisi düşmesi sonucu hayatını kaybedenler olduğunu belirtip, ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Suriye'de yaşanan hadiseleri, milletin, Meclisin ve hükümetin takip ettiğini kaydetti.
 
Son 20-25 gündür Akçakale'ye sınır yerleşim biriminde çok ciddi çatışmalar yaşandığını belirten Çelik, bu çatışmaların bazı yansımalarının da bu süreç içerisinde Akçakale'de hissedildiğini söyledi. Çelik, şunları kaydetti:
“Bugün 17.00 sularında bir top mermisinin düşmesi neticesinde ilk belirlemelere göre 5 kişinin hayatını kaybettiği, 8 yaralı bulunduğu, 2'sinin durumunun ağır olduğu bilgisini aldık.
 
Vatandaşlarımızın güvenliği tabi ki esastır. Bütün güvenlik güçlerimizin orada görevlerinin başında. Bu vesileyle bir paniğe, telaşa gerek yok. Devletimiz bütün güçleriyle, bütün sınır bölgelerinde üzerine düşen görevi yapma gayreti içinde. İlgili tüm kurumlar konu üzerinde. Biz de olayı takip ediyoruz.
 
Suriye'de cereyan eden hadiseler ve onun bu boyuttaki yansımaları bir yönüyle de kaçınılmaz maalesef.”
Yorumlar (1)
ihsan sabri akarsu 8 yıl önce
Pisirik adamlar.. psirik yorumlar... yazik..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@