7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Çiller Dönüş Yolunu Kapattı

Kendisini tekrar Demokrat Parti'nin başına davet etmek üzere Yeniköy'deki yalısına gelen vatandaşlarla görüşen Çiller, gazetecilerin soruları üzerine "Ben 14 Aralık 2002'de bir karar verdim. Halen aynı noktadayım" cevabını vererek, geri döneceği iddiaları

Siyaset 25.07.2007, 18:17
Çiller Dönüş Yolunu Kapattı

Kendisini tekrar Demokrat Parti'nin başına davet etmek üzere Yeniköy'deki yalısına gelen vatandaşlarla görüşen Çiller, gazetecilerin soruları üzerine "Ben 14 Aralık 2002'de bir karar verdim. Halen aynı noktadayım" cevabını vererek, geri döneceği iddialarını yalanladı. Çiller, bir taban hareketi olması ve göreve çağrılması halinde de kararının değişmeyeceğini açıkladı.

Eski partililerden oluşan yaklaşık 30 kişilik bir grup Çiller'in evinin önünde toplandı. Partililer 'Kandil dağının fatihi', 'Sensiz olmadı, olmayacak', 'Çiller, kıratı şahlandır', 'Anaya bak anaya bedel 35 babaya', 'Şimdi görev zamanı', 'Ana, vatan sahipsiz, vatana sahip çık' şeklinde pankartlar kaldırdı. Abdullah Saka isimli bir partili yalıya doğru "Çiller Ana, yuvaya dön. Sahip çık evlatlarına. Baba ocağına sahip ol. İnsanlar seni bekliyor. Sensiz olmuyor ana." diye bağırdı. Fuat Saka isimli bir başka partili de "O yuvasına sahip çıkmayacak bir ana değil" diyerek umudunu koruduğunu ifade etti. Eski DYP Gençlik Kolları üyesi Güneş Çotuk, "Demokrat Parti ne yazık ki, hezimete uğradı. Merkez sağ çökmüş durumda. Yeniden yapılandırılması lazım. Yeni vizyonuyla seçmenin karşısına çıkmalıdır. Tansu Hanım da bizlere kılavuz olmalıdır." diye konuştu. Yaklaşık 15 kişilik bir grup Çiller tarafından kabul edildi. Yalıda basına kapalı olarak yaklaşık 1 saatlik görüşme yapan partililer Çiller'den red cevabı aldı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@