7m


7m

hyundai

CHP'nin Tutumu Değişmedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, ''AKP'nin tek taraflı dayatmasıyla cumhurbaşkanı adayı gösterilen Abdullah Gül ile görüşmenin herhangi bir yararı olmadığı sonucuna varıldığını'' açıkladı.CHP Genel Ba

Siyaset 15.08.2007, 10:35
CHP'nin Tutumu Değişmedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, ''AKP'nin tek taraflı dayatmasıyla cumhurbaşkanı adayı gösterilen Abdullah Gül ile görüşmenin herhangi bir yararı olmadığı sonucuna varıldığını'' açıkladı.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal başkanlığındaki MYK toplantısında alınan kararlar Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek tarafından açıklandı. ''AKP'nin Sayın Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı seçilmesini Atatürk ilkelerine dayalı laik demokratik cumhuriyete karşı bir rövanşa dönüştürdüğü görülmektedir'' ifadesine yer verilen açıklamada, şöyle devam edildi: ''Erdoğan'ın daha önce verdiği söze bağlı kalarak cumhurbaşkanı adayı belirlenmesinden önce partimizi ziyaret etmesi gerekirdi.


Gül'ün Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde Türkiye'nin kültürüyle, ekonomisiyle, medyasıyla ve yaşam tarzıyla bir din devletine dönüştürülmesi süreci hızlanacaktır.'' Mustafa Özyürek, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı seçilmesi halinde kendisiyle temas kurup kurmayacaklarına ilişkin bir soru üzerine, ''Zorunlu ilişkiler dışında kendisiyle bir ilişkimiz olmayacak. Mesela, Cumhuriyet resepsiyonuna katılmamız söz konusu değildir.

Sayın Gül'ün dış gezilerine katılmamız söz konusu değildir ama diyelim bir önemli kriz anında, bir liderler toplantısı olursa ona elbette katılmamız gerekir'' diye konuştu. Özyürek, başka bir soru üzerine ''cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında TBMM Genel Kurulu'na girme gereği duymadıklarını'' kaydetti.


Yorumlar (2)
kocaçinar 15 yıl önce
Başta CHP yöneticileri ve bazi kesimlerin

; Laiklik anlayışına göre, din toplumsal bir olay olarak kabul edilmemekte, Allah ile insan arasında kalması, evlerde veya ibadethanelerde yaşanması gereken bir olay olarak görülmekte, kamusal hayat dinden steril hale getirilmeye çalışılmaktadır.Toplumun dinden arındırılması projesi, Sovyet sisteminde, devlet zoruyla, 80 yıl uygulanmış ve tam bir başarısızlıkla sonuçlanmıştır.Dinin Allah ile insan arasında kalması gereken bir olay olduğu düşüncesi, sosyal bilimcilerin din anlayışına pek uymuyor. Onlara göre din daha çok toplumsal bir olaydır, insanla Allah arasındaki bir olaydan çok, insanla insan arasındaki bir olaydır. Hemen bütün dinler toplumda düzeni sağlamak için kurallar getirmişlerdir!Bu sözde laiklik savunucuları; laiklik, demokrasi, milliyetçilik vb. kavramlarını kendi hesaplarına geldiği gibi kullanırlar. Değişmez normları hep budur. Laikliğe, rejime karşı olan görüşleri ya da kimseleri hapsetmek istediklerinde laiklik elden gidiyor!' yaygaraları koparırlar. CHP'nin bu mantalitesi hiçbir zanman değişmeyecektr!Oysa kabul edilmesi gereken, bu ülke insanlarının hem cumhuriyetçi hem de Müslüman olabilecekleri gerçeğidir!
kocaçinar 15 yıl önce
DP milletvekili MUZAFFER KURBANOĞLU yassıada da salim başol tarafından sorgulanıyordu..

salim sordu.. -Sen ''BU CHP yi Türkiye den ve dünyadan silmediğimiz ve yok etmediğimiz sürece bu millet rahat yüzü görmeyecektir... demişsin bunu nasıl söyledi'' diye sorar.

Muzaffer de '' Şu an da burada bulunmam bile bunun ispatıdır.. demişti.

___________________________________________________

kocaçınar'ın yorumuCHP yine darbe çağrıları ile,Ülkeyi germe politikalarına devam etmektedir.

Türkiye’nin her geriliğinde ve böyle sosyal facialarında CHP nin emeği ve vebali çoktur.Biz niye CHP ye karşıyız diyoruz ki :))

Gelişmelerden Haberdar Olun

@