7m

Çapkınoğlu

CHP'nin sürpriz adayı Ulusoy mu

CHP'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için ismi sık sık gündeme getirilen CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra CHP dışı sürpriz isimlerin de nabız yokladığı bildirildi. Adaylık için, eski belediye başkanı Ali Müfit Gürt

Siyaset 12.10.2008, 12:48
CHP'nin sürpriz adayı Ulusoy mu
CHP'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için ismi sık sık gündeme getirilen CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra CHP dışı sürpriz isimlerin de nabız yokladığı bildirildi. Adaylık için, eski belediye başkanı Ali Müfit Gürtüna, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve eski Anap Genel Başkanı Ali Talip Özdemir gibi isimlerin nabız yokladığı öğrenildi. CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, son dönemde CHP'ye büyük bir yöneliş olduğunu söyledi. Tekin, “İstanbul'da iktidara yürüyoruz. İstanbul'da seçimi almamak için hiçbir sebep yokö diye konuştu.

CHP'de, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil başkanlığında oluşturulan yerel seçim komisyonu çalışmalarını hızlandırdı. Yerel seçimlerde izlenecek strateji, aday belirleme ve propaganda konusunda sık sık toplantılar düzenleyen komisyon çalışmalarını önümüzdeki günlerde sıklaştıracak.

İstanbul'a özel bir önem veren parti yönetimi ise İstanbul adayını “ince eleyip sık dokuyarakö seçecek. Ortaya çıkarttığı yolsuzluk dosyalarıyla gündem yaratan CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun adının İstanbul için sık sık gündeme getirilmesi örgütlerde heyecan uyandırırken, CHP dışında sürpriz isimlerin de adaylık için nabız yokladığı bildirildi. Adaylık için, eski belediye başkanı Ali Müfit Gürtüna'nın yanı sıra, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve eski Anap Genel Başkanı Ali Talip Özdemir gibi isimlerin de nabız yokladığı ileri sürüldü.

CHP EN HAZIR PARTİ

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, CHP'nin İstanbul'da yerel seçimlere en hazır parti olduğunu ifade ederken, bu yöndeki çalışmalarının önümüzdeki günlerde hızlanarak devam edeceğini bildirdi. Tekin, ANKA'nın sorularını yanıtlarken, “Aday çalışmalarımız sürüyor. Çalışmamalarımız bitince sayın Genel Başkanımız Deniz Baykal tarafından açıklanacak. Öyle zannediyorum adaylarımız Kasım ayı içerisinde netleşirö dedi.

Tekin, adaylık için çok sayıda ismin parti ile diyalog içinde olduğunu belirtirken henüz kesinleşmiş isim olmadığına dikkat çekti. Kamuoyunda tanınmış bir çok ismin CHP ile anıldığının hatırlatılması üzerine Tekin, “İstanbul'da iktidara yürüyoruz. İstanbul'da seçimi almamak için hiçbir sebep yok. Arkadaşlarımızın çok ciddi çalışmaları devam ediyor. Bu kadar çalışan bir siyasi partinin iktidar olmaması için hiç bir sebep yok. Örgütler kenetlendiö diye konuştu. Tekin şunları söyledi:

İKTİDARA YÜRÜYORUZ

“İstanbul'la ilgili aday adayı talebi olan 9 kişi var. Dışardan da önemli arkadaşlarımız var. Son derece ehliyetli yetişkin isimler. İstanbul'un çok ciddi sorunları var. Son 15 yıllık AKP iktidarı döneminde sorunlar çığ gibi büyüdü, sorunlar çözülemez hale geldi. İstanbul'u dünyanın özlediği bir kent haline getirebilecek bir adaya ve kadroya ihtiyaç var. Kemal Bey, İlhan Bey de çok yakışır. O arkadaşlarımızın böyle bir talebi yok ama kamuoyunda tartışılıyor. Bunlar güzel şeyler. İstanbul'da iktidara yürüyoruz. İstanbul'da seçimi almamak için hiçbir sebep yok. İlk kez bir siyasi parti bugüne kadar yaptığım araştırmalara göre, yedi aydır İstanbul'un sorunlarıyla ilgili çalışmalar yapıyoruz.


Yorumlar (2)
nuri cebiroglu 14 yıl önce
buradakı taktık ıstanbuldakı karadenız oylarını bölmekır.kadır toptaşın ıstanbulu kaybedecegını düşünmüyorum.asıl komık olan ıkdıtara yürüyoruz ninnisi,ne oldu yine anayasa mahkemesı lehınıze bır karar mı verdı.ne yaptın da ıkdıtara gelecen %22 ile ikdıtara gelınıyorsa o başka.baykalın chp sının bundan sonra ıkdıtar ve cumhurbaşkanı görme dönemı tamamen kapanmıştır.halkın seçtığı bır cumhurbaşkanının solcu olması mümkünmü ,durun ben cevaplayayım mümkün değil çünkü türkıyede tüm solcuk oyları %30 u bulmaz.yanı %70 chp lı bır adaya oy vermez.bunu bır tek baykal anlamıyor.her kes anladı.
s_l_h_g_g_l 14 yıl önce
yanlışmı hatırlıyorum acaba bir röportajda trabzon dogumluyum işim şu falan demeden röportajın basında koyu bir fenerbahçe taraftarıyım cümlesiyle röportaja baslayan...bu arkadas değilmiydi....ben istanbulda yasayan bir trabzonlu olarak 1000 oyum olsa bir adedini vermem.....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@