CHP'li Arıtman kendini savundu

Trabzon’da yapılan  Kadın Erkek Fırsat eşitliği komisyon toplantısında Trabzonlu bayanlar satılıyor” şeklinde sözler sarf ettiği iddia edilen CHP İzmir Milletvekili ve Kadın Erkek Eşitliği komisyonu üyesi Canan Arıtman sözlerinin maksatlı olarak çarpıtıld

Siyaset 10.12.2010, 14:14
CHP'li Arıtman kendini savundu

Trabzon’da yapılan  Kadın Erkek Fırsat eşitliği komisyon toplantısında Trabzonlu bayanlar satılıyor” şeklinde sözler sarf ettiği iddia edilen CHP İzmir Milletvekili ve Kadın Erkek Eşitliği komisyonu üyesi Canan Arıtman sözlerinin maksatlı olarak çarpıtıldığını iddia etti.

Trabzon’da yapılan  Kadın Erkek Fırsat eşitliği komisyon toplantısında Trabzonlu bayanlar satılıyor” şeklinde sözler sarf ettiği iddia edilen CHP İzmir Milletvekili ve Kadın Erkek Eşitliği komisyonu üyesi Canan Arıtman sözlerinin maksatlı olarak çarpıtıldığını iddia etti.

 

Arıtman  bugün yaptığı yazılı açıklama ile hakkındaki iddiaları sert bir dille yalanladı

 

Trabzon basınına ve kamuoyuna

Son günlerde Kadın Erkek Fırsat eşitliği komisyonunun Trabzon’da yaptığı toplantıda tarafımdan söylendiği iddia edilen asılsız ve gerçek dışı sözlere dayanılarak veya bazsı konuşmalarım çarpıtılarak haksız yorum ve değerlendirmeler yapılmaktadır.

Bu konuyla ilgili olarak bazı kişiler tarafından bilinçli olarak hakkımda bir karalama kampanyası başlatılmıştır.

Basında yer alan benimle yaşanmış olduğu iddia edilen diyalogda yer alan cümleler benim tarafımdan sarf edilmiş değildir.

 

Komisyon üyeleri ile yapılan toplantıda Trabzonlu kadınlar tarafından iletilen sorunları bu konulara duyarlı bir milletvekili olarak gündeme getirdim.Trabzon’da gündeme getirilen konular ülkemizin sorunudur.Bu konuların üzerinin kapatılması tüm bu sorunların olmadığı anlamına da gelmez. Çıkar amaçlı bazı guruplar,aksini söylüyor diye bu sorunları görmezden gelmek, hiç bir vicdana sığmaz

 

Kadınların sorunlarını halının altına süpürmek yerine bu sorunları görünür kılmak ve çözüm aramak politikacıların olduğu kadar sivil toplum örgütlerin görevidir

 

Bu gerçek dışı iddialarda bulunan şahsın eşi Trabzon AKP il başkan yardımcısıdır. Bu hanımın kişisel şöhret ve rant veya Siyasi rant peşinde olduğu anlaşılmaktadır.

 

Bölgede yaşayan kadınlara ait ifade ettiğim sorunlar, bölgede yapılan alan çalışmasında sorunu yaşayan kadınların birebir anlatımları ve Sivil Toplum Örgütleri ile Kamu görevlilerinin beyanları bize aktarımlarının neticesidir.Bu durum kayıt altına alınan toplantı tutanakları ve katılımcıların birebir şahitliğiyle ispatlanacaktır.

 

Söylediğim iddia edilen  sözlerle böyle bir diyaloğun yaşanmadığı toplantı ses kayıtları ve toplantı tutanaklarından da kolayca anlaşılacaktır.

 

“Trabzon Kızları Satılıyor” yada “Trabzon’da kadınlar para karşılığı satılıyor” gibi genelleme  iddiaları tamamen asılsızdır,beni karalamaya yönelik ,çirkin bir iftiradır.

 

Büyük sevgi duyduğum, ülkemizin en nadide kentlerinin başında gelen Trabzon’a karşı böyle bir değerlendirmem asla söz konusu olmamıştır,olamaz da.

 

Bu tür iftiralarla beni karalamaya çalışanlara karşı her türlü hukuki mücadeleye gireceğimi belirtir saygılarımı sunarım

 Canan ARITMAN

                                                                              


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (7)
fatihten 9 yıl önce
Trabzon sadece AKP ve akp yanlısı toplum örgütlerinden ibaret herhalde, uyunık olun asıl insanları kullanıp olayı çarpıtanlar, AKP sempatizanı dernekler,
mer 9 yıl önce
çevir kazı yanmasın!!!Kimlerin para karşılığı ne haltlar yediği medyalarda malum arıtman!!!Hangi illerden çıktıklarıda...
ADIL 9 yıl önce
Onun nasıl başörtüsü düşmanı olduğunu bilmeyen varmı.

Kişiliğini ve fikirlerini bilmeyen yok.Demekratik bir ülkede azınlığın çoğunluğun değerlerine saldırı yapması doğru bir davranışmıdır.
TES 9 yıl önce
yeter artık insanları suçsuz yere karaladığınız ,suçsuz insanları suçluymuş gibi gösterdiğiniz,söylenmemiş sözleri söylenmiş gibi gösterdiğiniz Allahtan korkunuz da mı yok nasıl insansınız siz
Ahmert 9 yıl önce
öyle birşey söz konusu olamaz ama 1 abi kız kardeş düşünün. Kız kardeş abisi izin vermeden dışarı çıkarsa öldürür heleki başka bir erkekle görürse gerisini siz düşünün. Ama gelin görün ki bu abimizin kesin bir kız arkadaı vardır. KEndi yaparken sorun yok başkası yapınca namusumuza leke gelir.
Tatar Kemal 9 yıl önce
Trabzon ve Trabzonlu kadınlardan özür dile ve bir an önce isftifa edip izmirdeki soros vakfına geri dön. senin ne laf edip etmediğini herkes çok iyi biliyor....
dülger 9 yıl önce
Neden zorlandin o kadar.danismanlik yaptigin kisi de sozlerin maksatini astigini soylemedi mi?hersey basina acik degil mi idi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@