CHP'den Erdoğan'a Dersim cevabı

Başbakan Erdoğan, bugünkü genişletilmiş il başkanları toplantısında Dersim Katliamı ile ilgili çeşitli belgeler açıkladı. Erdoğan konuşmasında CHP'yi ağır sözlerle hedef aldı.İşte Akif Hamzaçebi'nin o sözleri;ATATÜRK'ÜN DE ADINI HAVALİMANINDAN SİLECEKLERB

Siyaset 23.11.2011, 13:35
CHP'den Erdoğan'a Dersim cevabı

Başbakan Erdoğan, bugünkü genişletilmiş il başkanları toplantısında Dersim Katliamı ile ilgili çeşitli belgeler açıkladı. Erdoğan konuşmasında CHP'yi ağır sözlerle hedef aldı.

İşte Akif Hamzaçebi'nin o sözleri;

ATATÜRK'ÜN DE ADINI HAVALİMANINDAN SİLECEKLER

Başbakan Erdoğan kin ve öfke saçtı. Bölücülüğün tohumlarını ekti. Orada yaşananların acılarını anlatmadı. Başbakan'a yakışan iki tane belge açıklamak değildir. Ona yakışan iki belgeyle gerekirce özür dilerim demek değildir. Ali Çetinkaya'yı örnek veriyor. Sayın Başbakan yarın farklı örnekler verirse şaşırmayın. Şeyh Sait olayını örnek verirse şaşırmayacağım. Kubilay olayına sıra gelirse şaşırmayac aysegul konuşmaya katıldı. Sıra Atatürk Havalimanı'nın adının değiştirilmesini gelirse şaşırmayacağım. bugünkü açıklamasıyla Cumhuriyeti karşısına almıştır. Dersim'de yaşananlar bütün milletin acısıdır. Başbakanın niyeti farklıdır.

 


Yorumlar (1)
hazar 10 yıl önce
senin gibi hemşehriolmaz olsun.başbakanımızın dedikleri aynen doğrudur. bunu en güzelgerçek tarih kitapları bildiriyor zaten .biraz okuyun araştırın.ama korkuyorsunuz değil mi,gerçeklerden tabi .çünkü geçmişiniz kara sayfalarla dolu.siz ancak çamur atın durun. battıkça batıyorsunuz..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@