banner526

banner533

banner513

CHP’de Gençcelep istifa etti

CHP Trabzon İl Genel Meclisi üyesi Ali Gençcelep, CHP'nin İl Genel Meclisi üyeliği aday sıralamasında 5. sırada yer almasına tepki göstererek partisinden istifa etti. Gençcelep, Merkez İlçe Başkanı Murat Özçilingir'e yüklenerek, 5. sıraya konulmasının ark

Siyaset 02.03.2009, 11:33
CHP’de Gençcelep istifa etti
CHP Trabzon İl Genel Meclisi üyesi Ali Gençcelep, CHP'nin İl Genel Meclisi üyeliği aday sıralamasında 5. sırada yer almasına tepki göstererek partisinden istifa etti.
Gençcelep, Merkez İlçe Başkanı Murat Özçilingir'e yüklenerek, 5. sıraya konulmasının arkasında Özçilingir'e oy vermemesinin yattığı iddiasında bulundu.

Gençcelep, partisinden istifa ettiğine dair dilekçesini de merkez ilçe başkanlığına gönderdiğini belirtti, yerel seçimlerde Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu'na oy vereceğini ve Canalioğlu'nun kazanması için de canla başla çalışacağını söyledi.

Konuyla ilgili haber61'e açıklama yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Murat Özçilingir, “Oy vermediği gerekçesi sıralamaya konulduğu iddiası doğru değil. Sıralama partililerle yaptığımız değerlendirme sonucu oluşmuştur.
Bizim particilik anlayışımızda 'Ben olursam, partili olurum' anlayışı yoktur.
Olsak da olmasak da CHP'li olunmalıdır. Ali Bey sıralamadaki yerini beğenmeyip istifa etmiştir. Bu partimizin düşüncesiyle bağdaşmamaktadır. Kendi inisiyatifi nedir bilemiyorum” dedi.
Yorumlar (2)
tonya lee 12 yıl önce
sayın gençcelep in söyledikleri doğrudur,bu partiye trabzonda murat özçilingir ve necip yıldız yakışmıyor,hepsi kendi adamlarıını bi yerlere getirmeye çalışıyor,partiyi büyütmeye çalışmıyorlar.bir chp li olarak bu olaya çok üzülüyorum,çok büyük insanları harcamaya uğraşıyolar partide,çünkü ilerde benim koltuğuma geçer korkusu var,umarım zarar etmezler bu hareketleriyle,saygılarımla.
yoldaşlar 12 yıl önce
particilik olamak sıralama işimidir düşünmek lazım. Sayın Gençcelap umarım daha iyi yerleri alabileceği bir değişimi düşünüyordur. Çünkü bu gidişle herhalde hiç bir sırayı beğenmeyecek. Murat Özçilingir'i suçlamaktansa istediği sırayı söylese daha doğru olacaktı.

Bir partide makamlara değil parti kimliğine hizmet esastır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@