CHP'de 14. Olağanüstü Kurultay

Shearaton Oteli'nde düzenlenen kurultayda, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Divan başkanlığı seçimi yapıldı. Nur Serter, divan başkanlığına seçildi. Genel Başkan Deniz Baykal'ın kurultay salonuna gelişinde içeride bul

Siyaset 21.12.2008, 11:58
CHP'de 14. Olağanüstü Kurultay

Shearaton Oteli'nde düzenlenen kurultayda, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Divan başkanlığı seçimi yapıldı. Nur Serter, divan başkanlığına seçildi.

Genel Başkan Deniz Baykal'ın kurultay salonuna gelişinde içeride bulunan delegeler ellerindeki CHP bayraklarını sallayarak sevgi gösterilerinde bulundular.

Kurultayda, illerden gelen temsilcilerden oluşan Parti Programı Hazırlık Komisyonu ile Kurultay Yönetmeliği Hazırlık Komisyonu tarafından son şekli verilen tüzük ve program taslağı delegenin oyuna sunulacak.

Kurultayda, milletvekili ve Parti Meclisi üyelerinden oluşan 150'si doğal delege olmak üzere toplam 1226 delege oy kullanacak. Tüzük ve program değişikliklerinde kurultaya katılan delegenin çoğunluk oyu aranacak.
Kurultay'da delegenin oyuna sunulan program taslağında, emeklilik gün sayısının 7 bine indirilmesi, milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması, Alevilerin Diyanet'te temsil edilmesi, YÖK'ün ve ÖSS'nin kaldırılmasının da bulunduğu konu başlıkları yer alıyor.

Taslakta ekonomik alandaki öneriler arasında, ulusal bankacılıkta yabancı payının sınırlandırılması, KDV oranlarında indirim, ÖTV'de muafiyetlerin getirilmesi, KOBİ Bakanlığı kurulması, spekülatif yabancı sıcak para bağımlılığına son verilmesi, çiftçinin kullandığı mazottan ÖTV alınmaması da bulunuyor.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@