banner526

banner513

CHP Trabzon’dan Kaftancıoğlu açıklaması! “Kara lekelerden en kara olanıdır”

CHP Trabzon İl Başkanlığından Canan Kaftancıoğlu’na destek açıklaması.

Siyaset 25.06.2020, 13:38 25.06.2020, 13:40
CHP Trabzon’dan Kaftancıoğlu açıklaması! “Kara lekelerden en kara olanıdır”

Haber61 - Haber Servisi - CHP Trabzon İl Başkanlığında yapılan basın açıklamasında CHP İstanbul İl başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen ceza ile ilgili “Türk demokrasi tarihine düşen kara lekelerden en kara olanıdır” ifadelerine yer verildi.

Yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer ver verildi;

“İstanbul il Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu, 7 yıl önce attığı sosyal medya mesajlarından yargılanmıştır. Yargılama sonucunda 9 yıl 8 ay ceza almıştır. Bu sonuca bir üst mahkeme olan İstinaf Mahkemesi’nde itiraz etmiştir. İstinaf Mahkemesince bu ağır karar onanmıştır. Gündemi değerlendirmek için kamuoyu ile paylaşılan, fikir özgürlüğü kapsamında değerlendirilebilecek bu mesajlar için verilen bu ceza çok ağır olmuş, kamuoyu vicdanını yaralamıştır. Türk toplumunun kadına bakış açısı bu değildir. O bir kadın, bir doktor, ülkemizin siyasal hayatına katkı koyacak önemli simalarından biri olacaktır. Bu karar, Türk demokrasi tarihine düşen kara lekelerden en kara olanıdır.

CHP Trabzon İl Başkanlığından Canan Kaftancıoğlu’na destek açıklaması.Son zamanlarda muhalif görüşleri, muhalif gazetecileri; yargı yoluyla susturmak, iktidar politikası haline gelmiştir. Sayın Canan Kaftancıoğlu’nun İl Başkanlığında başarılı olacağı iktidar yetkililerini endişelendirmiştir. Başarıyı engelleme yolunda bilindik yöntemlerin kullanılmasına karar verilmiştir. İl Başkanlığı seçiminden 2 gün sonra hakkında soruşturma başlatılmıştır. 31 Mart Belediye seçimleri başarısından sonra hakkında iddianame hazırlanmış, mahkeme alışılmadık bir hızla karar vermiştir. Bu kararın, 23 Haziran seçim zaferinin yıl dönümünde açıklanması planlı bir yargı müdahalesinin sonucudur. Dava siyasi bir davadır. Yargı siyasetin hesaplaşma alanı olmamalıdır. Yargı, Türk Milleti adına karar vermelidir. Bu tür kararlar yargıya olan güveni aşındırmıştır. Kamuoyu araştırmaları ve önemli mahkeme başkanlarının açıklamalarında da bu sonuç ortaya çıkmaktadır. İktidar, seçim başarısızlığında kendi öz eleştirisini yapmak yerine, muhalif kesimleri susturma yoluna gitmektedir. Muhalif kesimleri ötekileştirmektedir. Siyasal hayata yakışmayan açıklamalar yapmaktadır.

Oysaki, dünyanın ve ülkemizin gerçek gündemi bu değildir. Dünyanın gündemi; devletlerin bilim ve teknolojiyi kullanarak değişen dünya koşullarında hegemonyalarını devam ettirme gayretleridir. Enerji ve su kaynaklarına hâkim olmak istekleridir. Toplum, bilişim ve iletişim toplumuna dönüşmüş, endüstri 5.0’a geçilmiştir. Artık, insan gücü üretimden çekilecek, yerini akıllı makinalar ve bilgisayar yazılımları alacaktır. Şimdi, dünya bu gelişmelerin meydana getireceği toplumsal sorunlara eğilmektedir. Artık ortaçağ kapanmış, feodal çağ bitmiş, insanlık uzaya yönelmiştir.

Ülkemizin gündemi ise ekonomiktir. Genç işsizlik, gençlerin kaybolan umutlarıdır. Ülkemizin tasarrufları yetersiz olması nedeniyle yabancı fonlara ihtiyaç duymaktadır. Kalkınma için son yıllarda aşırı derecede kullanılan bu fonlar üretime dönüşememiştir. Gençlerimizin geleceği ipotek altına alınmıştır. Gelecekte karşılaşacakları sorunların çözümü için gençlerimizin politika geliştireceği yer, Cumhuriyet Halk Partisidir.

Bu haksız uygulama İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu’nu Türk siyasal hayatının önemli bir aktörü yapacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı çok yakındır. Bizler, Türk yargısı ve basınını özgürleştirecek, gerçek işlevini yeniden inşa edeceğiz. Türkiye Büyük Millet Meclisini yeniden işlevine kavuşturacak, güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistemi yeniden kuracağız. Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri; İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu’nun yanındayız. Kendisinin İstanbul başarısını takdirle karşılıyor, çalışmalarımız için örnek alıyoruz. Bizler tüm ezilenlere, haksızlığa uğrayanlara, il başkanımıza sahip çıkacağız.”

CHP Trabzon İl Başkanlığından Canan Kaftancıoğlu’na destek açıklaması.
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (11)
sosyal demokrat 1 hafta önce
Bu kadını savunuyorsunuz ya size yazıklar olsun..Bu kadının bu partide yeri yok..ne aşagalik insanlarsınız..Eren bülbüller ve şehitlerimizin hiç mi hatırı yok..Kardeşim bunları partiden ayıklayın yeter ya..
Ersan 1 hafta önce
Devlete ve vatandaşların her türlü kutsalına hakaret eden ve teröristi öven bir kişiyi savunanlar, onunla aynı saftadır.
CHP, titre ve kendine dön!...
Ahmet 7 gün önce
Sizde bu ülkenin vatandaşı sınız ya Yazıklar olsun
demokrat 7 gün önce
Başka türlü konuşsanız Genel merkez sızı gorevden alır .Sızede kızamıyorum
"Ermeni soykırımı bugun Başladı" "Katil Devlet...." bu acıklamayı yapan bu ıfadelerı kabul edıyor demektır
Kaptan 7 gün önce
Teröristleri savunan bunları savunmazmı.Gayet normal.Bunların mayasında var.
Vatandaş 7 gün önce
Bu nasıl adalettir.eger bu kişinin söyledikleri suçsa o zaman neden işlem yapılmadı.geriye dönük işlem yapılıyorsa Fetö liderine övgüler düzenlere de işlem yapilmali.adalet herkese eşit olmali.ayrica oy için osman öcalan trt ye çıkaranlar da hesap vermeli.çozum sürecinde pkk li teröristlerle kolkola girenler onlara övgüler dizenlerde hesap vermeli.adalet sana göre bana gore olmamalı vesselâm...
Cemil 7 gün önce
Yorum yazanlardan bu kadını savunanlar var hala. Bu savunan kişiler bu kadının Türk devletine katil devlet demesini onaylıyor salar açıkça yazsınlar. Bugüne kadar kim devletine katil demiste yargılanıp suçlu bulunmamış ...
Olli 7 gün önce
Suraya yapilan yorumlara bak, simdiki iktidar neyapuyor ona bakin, 18 yilda ülke ne hale geldi, ucacaktik cakildik, aklinizi basiniza alin, ülkeyi her tarafa satan bu hükümeti secimde sandiklara gömün, suni gündem yaratmayin
AK 7 gün önce
Aktiröller cok kizmis!
nasıl olurda Istanbulu elimizden bu ufacık kadın alir.
Canan hanimin sucu cok Ekrem Bey gibi bir yildizi Trabzona Türkiyeye kazandırdı .sucu coooook.
Sizde vicdan,Ahlak,Hukuk,Adalet varmi?
Kenan 7 gün önce
Yıl 2020 olmuş ama dinozorlar hala yaşıyor şaşırmadım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@