CHP'li Özel Trabzon'da konuştu: "İktidar yürüyüşünde Cumhuriyet Halk Partisi'nin yolu açıktır"

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel CHP Akçaabat İlçe Kongresi'nde konuşma yaptı.

Siyaset 28.12.2019, 18:03 28.12.2019, 18:42

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, iktidar yürüyüşünde partisinin ve Türkiye'nin yolunun ve önünün açık olduğunu belirterek, "Bütün güvencemiz sizlersiniz. Biz yorulmuyoruz, korkmuyoruz, yılmıyoruz, gücümüzü sizden alıyoruz." dedi.

Özel, Erol Günaydın Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen CHP Akçaabat İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, partililere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun selamlarını iletti.

Umudun CHP'lilerde olduğunu ifade eden Özel, "Türkiye'nin umudu, birilerinin çılgın projelerinde, birilerinin paralarında, birilerinin birbirlerini ayakta tutmak için kurdukları korku ittifaklarında değil. Türkiye'nin umudu, parti baraj altında da olsa partinin çelengini sırtlayıp Atatürk meydanında, o yağmurun altında dimdik durabilen CHP'lilerdedir." diye konuştu.

Özel, CHP'nin savaş meydanlarında kurulmuş bir parti olduğunu anımsatarak, "Bu partinin gücü olmasa kimse bu kadar orantısız bir gücün karşısında öyle duramaz, konuşamaz. O yüzden partimizin, birlikteliğimizin, varlığımızın kıymetini bilmek, bazen üzülsek de yorulsak da moralimiz bozulsa da başımız öne eğilse de asla enseyi karartmamak, geleceğe yönelik umutları hiç kaybetmemek zorundayız." ifadesini kullandı.

"Umudumuz sizdedir, hepinize güveniyoruz"

Ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özel, işsizlik ve asgari ücrete yapılan zam konularında hükümeti eleştirdi.

Özel, birilerinin Türkiye'nin gerçek sorunlarının konuşulmasını istemediğini ileri sürerek, şu değerlendirmede bulundu:

"Ne konuşulsun istiyor? Bambaşka gündemler. 31 Mart'ta çıktılar ne dediler? Ülkenin beka sorunu var. Bu ülkenin beka sorunu, Recep Tayyip Erdoğan istiyor ve ona Devlet Bahçeli yalancı şahitlik yapıyor diye ortaya çıkmaz. Bu ülkenin beka sorunu 29 Ekim 1923'de ortadan kalkmıştır. Eğer bu ülkede Cumhuriyet yıkılırsa beka sorunu olur, o Cumhuriyeti de bu Cumhuriyet Halk Partisi kimselere yıktırmaz, kimse merak etmesin."

CHP'lilere güvendiklerini vurgulayan Özel, "Unutma, sen sinersen Cumhuriyet siner, sen susarsan Cumhuriyet susar, sen durursan Cumhuriyet çöker. Umudumuz sizdedir, hepinize güveniyoruz." dedi.

Özel, 2023'ün Haziran ayında yapılacak Meclis ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin ise şu görüşlerini paylaştı:

"Akçaabat'ı ayağa kalkmaya davet ediyorum, ayağa kalk Akçaabat. İktidar yürüyüşünde Cumhuriyet Halk Partisi'nin, Türkiye'nin yolu açıktır, önü açıktır. Bütün güvencemiz sizlersiniz. Biz yorulmuyoruz, korkmuyoruz, yılmıyoruz, gücümüzü sizden alıyoruz. İyi ki varsınız, siz ayakta olduğunuz için Türkiye'ye kimse diz çöktüremeyecek. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, yaşasın Cumhuriyet Halk Partililer, yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
MerNoire28 2 yıl önce
Aç tavuk kendini buğdar ambarında sanırmış o misal siz önce geçmisinizle bi yüzleşin sonra bakarız belki 2099 .
tsat 2 yıl önce
bu ülkeye ne yaptınızda yolunuz açık.Güldürmeyin insanı.Genel başkanınız dış güçlerin maşası ve daha niceleri.
Civanım 2 yıl önce
Olurda yeriz kardeş????????????
tarafsiz 2 yıl önce
bin tane oyum olsun bir tane oy vermem size..bir ülkeye bu kadar zarari olan başka grup yoktur.Varsa söyleyin..
Tutmayın küçük enişteyi 2 yıl önce
Aldırırsın kaşı......
Hayrul Samasti 2 yıl önce
Trabzonun çakma milliyetçileri her zamanki gibi sallıyor Chp alehine,her şeyi geçtim ;gidinde Trabzon belediyesine "TC" ibaresini yazdırın..
kemalsdk 2 yıl önce
TC yazmakla olmuyor,,o yazdığın TC nin arkasında Duracaksın,,,gidipte AB ye Fransa ya İngiltere ye Almanya ya ŞİKAYET ETMİYECEKSİN,,,Bizim ÜLKE GÜVENSİZDİR SAKIN HA GELME DE ME YE CEK SİN,,,,ANLADIN MI ,,ÇAKMAAAA,,,TRABZONLUUU,,,
Davut kazancı 2 yıl önce
Kurtuluş CHP
murat başkan 2 yıl önce
kongreyi yaptınız sonuç ne ? yine trabzonu teyzelere dedelere bırktınız gittiniz.. vizyonsuzlar.. iktidara ayıkken hayal edenlerle gidilir.. yatakta rüya görenlerle değil..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@