Bülent Arınç: Karşılığını vereceğiz

 Arınç, Akçakale'ye top mermisi düşmesine ilişkin "Gözünü karartmış insanlar değiliz. Ama insanımızın hayatını kaybetmesi ve topraklarımıza bir saldırının olması karşısında da haklarımızı sonuna kadar koruyacağız" dedi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, A

Siyaset 03.10.2012, 20:07
Bülent Arınç: Karşılığını vereceğiz

 

Arınç, Akçakale'ye top mermisi düşmesine ilişkin "Gözünü karartmış insanlar değiliz. Ama insanımızın hayatını kaybetmesi ve topraklarımıza bir saldırının olması karşısında da haklarımızı sonuna kadar koruyacağız" dedi.
 
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Akçakale'ye top mermisi düşmesiyle ilgili, ''Son olay, bardağı fazlasıyla taşırmıştır. Bir defa Türkiye egemen bir ülkedir. Kendi toprağına karşı bir saldırı yapılmış ve yurttaşlarımız hayatını kaybetmiştir. Bunun uluslararası hukukta mutlaka bir karşılığı vardır'' dedi.
 
Başbakan Yardımcısı Arınç, Türkiye'nin NATO üyesi olduğunu hatırlatarak, ''NATO sözleşmesinin belli maddeleri, üye ülkelerden birinin şu veya bu şekilde saldırıya uğraması karşısında buna karşı yükümlülükler getirmektedir. Biz gözünü karartmış insanlar değiliz. Ama insanımızın hayatını kaybetmesi ve topraklarımıza bir saldırının olması karşısında da elbette haklarımızı sonuna kadar koruyacağız'' dedi.
Yorumlar (1)
Kaptan BATAR 8 yıl önce
AKP çok komik ve basiretsiz bir tutum içindedir.o yüzden hiç bir yapamazlar.Belki nota verirler o kadar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@