Bu da Ak Parti Star!

Sivas"ta AKP kadın kolları tarafından kadınlara siyasi üslup ve temel iletişim becerilerini kazandırmak ve siyasete katılımını artırmak amacıyla "Siyasette ben de varım" adıyla hitabet yarışması düzenlendi. 22 kadın adayın katıldığı etkinlik televizyonlar

Siyaset 04.11.2008, 19:57
Bu da Ak Parti Star!
Sivas"ta AKP kadın kolları tarafından kadınlara siyasi üslup ve temel iletişim becerilerini kazandırmak ve siyasete katılımını artırmak amacıyla "Siyasette ben de varım" adıyla hitabet yarışması düzenlendi. 22 kadın adayın katıldığı etkinlik televizyonlardaki star yarışmalarını andırdı.

AKP Kadın Kolları Başkanlığı tarafından kadınların siyasette aktif rol almalarını sağlamak amacıyla düzenlenen "Siyaset kürsüsünde ben de varım" konulu hitabet yarışması Sivas"ta büyük ilgi gördü. Kentte AKP Sivas İl Teşkilatı Kadın Kolları Başkanlığı tarafından yürütülen yarışmada 22 aday yer aldı. Sadece kadınların katılabildiği yarışmada gençlerin çoğunlukta olması dikkat çekti. Yarışmaya türbanlıların yanı sıra başı açık kadınlar da ilgi gösterdi. 81 ilde gerçekleştirilen yarışmanın Sivas ayağında yarışmacılar hitabet yeteneklerini sergiledi. Yarışmacılar göç, aile içi şiddet, kadın ve istihdam, küreselleşme, çevre ve enerji verimliliği, modernleşme ve kadın, medeniyetler ittifakı, insan hakları, kadının siyasete katılımı ve fırsat eşitliği konularında sunum yaptı.

Kadınlar, Türkçe”nin yazılı ve sözlü olarak doğru kullanımı esasına göre, kendilerine verilen 10'ar dakikalık süreyi basına kapalı olarak kullandı. Yarışmada jüri üyeleğini AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Meral Kirişçioğlu, AKP Sivas Milletvekili Selami Uzun, AKP İl Başkanı Zeki Kılıç yaptı. Kadınların yarıştığı yarışmada ise jüri üyelerinin çoğunluğunun erkek olması ve tek kadın üyenin bulunması da dikkat çekti. Yarışmanın formatı ise biçok televizyon kanalında düzenlenen star yarışmalarını andırdı. Gerekli elemeler sonucunda birinci olan yarışmacının Ankara"da 5 gün sürecek bir eğitime tabii tutulacağı, eğitimin ardından da yarı final ve finalde Sivas"ı temsil edeceği belirtildi. 28 Aralık tarihinde Türkiye derecelerinin belirleneceği yarışmada birinci olana 3 bin YTL, ikinciye 2 bin YTL, üçüncü olana ise bin YTL para ödülü verilecek. Birinci seçilecek olan yarışmacıya ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın vereceği öğrenildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@