7m


7m

hyundai

Birand açıkça tehdit etti

Türkiye'nin Başkanı, Türkiye'nin en büyük gurubunun sahibini yerden yere vuruyor. Kim takar Ermenistan'ı.. Hürriyet Gazetesi yazarı Mehmet Ali Birand, Başbakan Erdoğan'la Doğan Yayın Holding'in sahibi Aydın Doğan arasında geçen sert polemiklere köşesinde

Siyaset 09.09.2008, 09:18
Birand açıkça tehdit etti

Türkiye'nin Başkanı, Türkiye'nin en büyük gurubunun sahibini yerden yere vuruyor. Kim takar Ermenistan'ı..

Hürriyet Gazetesi yazarı Mehmet Ali Birand, Başbakan Erdoğan'la Doğan Yayın Holding'in sahibi Aydın Doğan arasında geçen sert polemiklere köşesinde yer verdi. Birand, Erdoğan'ın bu tavrını, Cumhurbaşkanı Gül'ün Ermenistan ziyaretini kıskanmış olabileceği ihtimaline dayandırdı.

Aydın Doğan, yakın zamanda Kanal D televizyonunda M. Ali Birand'ın konuğu olarak, Başbakan Erdoğan'ın suçlamalarına yanıt vermişti..

BAŞBAKAN ACABA GÜL'Ü MÜ KISKANDI!
Türkiye, Ermenistan ile ilişkilerinde bir tabuyu yıkmış, kimselerin gerçekleşeceğine inanmadığı bir gelişmeyi başarmış ve Cumhurbaşkanı Gül, yepyeni bir sürecin başlamasını sağlamıştı ki, Başbakan sanki bunu kıskanmış gibi, ülkenin gündemini iki gün içinde değiştiriverdi. Ermenistan'ı konuşmaya hazırlanıyorduk ki, birden bire kendimizi Erdoğan'ın, Aydın Doğan'a karşı açtığı kampanyanın ortasında bulduk. Ne gerek vardı?

ERDOĞAN GÜL'Ü MÜ KISKANDI ?
Hafta sonuna Ermenistan heyecanıyla başlamıştık. Acaba ne olacaktı? Gül'ün aldığı siyasi risk karşılığını getirecek miydi, yoksa bir felaketle mi sonuçlanacaktı? Hele maç ne olacaktı? Ya biz 5-0 kazansak veya yenilsek, nasıl toplumsal tepkilerle karşılanacaktık? Ayaklanmalar mı yaşanacaktı? Yoksa, gerginlik isteyen çevrelerin oyunlarını bozacak ve yeni bir döneme mi girecektik? İşte tam bunların konuşulmaya başlandığı sırada, Başbakan resmen rol çaldı. TV spotları tam Gül'ün Ermenistan gezisinin üstünde, tam herkes bu konuyu tartışmaya ve katkıda bulunmaya hazırlanıyordu ki, birden bire Başbakan'ın Aydın Doğan'ı hedef alan ve iki gün ardı ardına adeta büyük bir kampanyaya dönüştürdüğü girişim ortaya çıkıverdi. Düşünebiliyor musunuz, Türkiye'nin Başkanı, Türkiye'nin en büyük gurubunun sahibini yerden yere vuruyor.

KİM TAKAR ERMENİSTAN'I?

Olay öylesine heyecan verici ve öylesine dedikodu gücü yüksek ki, birden bire hepimiz Gül'ü ve Ermenistan'ı unuttuk. Bütün dikkatler, böylesine ağız sulandırıcı konuya döndü. Yazık oldu. Başbakan eğer Aydın Doğan'ı korkutmak ve bağımsız basını susturmak istiyor idiyse, acaba birkaç gün bekleyemez miydi?

Ayrıca şunu da söylemek isterim... 40 yıldır gazetecilik yapıyorum. Bugüne kadar, basın ile kavga eden nice iktidar gördüm. Emin olun bu tip kavgalardan kurtulan bir tek iktidar görmedim.

BAŞBAKAN BU KAVGADAN ZARAR GÖRÜR
Başbakan bu ülkede çok güzel işler yaptı. Birçok politikasını bu köşe hep desteklemiştir ve desteklemeye de devam edecektir. Ancak bu konuda çok hata ediyor. Etrafındakilerin gazına geliyor.

Göreceksiniz, bu kavgadan Başbakan değil, Aydın Doğan daha da güçlü çıkacaktır. Ben Aydın Doğan'a inanıyorum.

Siz farklı düşünebilirsiniz. Bunu da saygıyla karşılarım. Ancak benim yaklaşımım budur.


Yorumlar (22)
nefsi_kono 14 yıl önce
başbakan türkiye yi krallık sanıyor.demokrasiden haberi yok..ama nasılsa ne yapsa millet ona inanıyor...en çok tepkiyi karadenizden aldı en çok oyuda....
minzanali 14 yıl önce
şıracının şahidi bozacı. ikinizde aynı kabdan su içiyorsunuz. ha bide baykalda var.
mania 14 yıl önce
Bu tartışmayı Tayyip Erdoğan'ın gereksiz yere çıkardığına inanıyorum...Yani malumu ilan etmeye gerek yok, halk aydın doğan ve yandaşlarının cemaziyelevvelini bilir...Deniz Baykalı da çok iyi tanır...Şunu unutmamak lazım, bu adamların görevi patronlarını korumak, bunu sağır sultan biliyor...Sen git kendi işine bak, Ulusal Programı uygulamaya koy, bizi AB'ye sok...Yanlış bir çıkıştı vesselam..
cemremuhasebe 14 yıl önce
sayın birand sen bu işlere karışma derim..!
teyfik 14 yıl önce
gercekten türkiyede basın mafyası var bu kesin...
yorguness 14 yıl önce
nefsi_ kono sallama o kadar karadenızlı kıme oyverecenı ii bılır :):)
nuri cebiroglu 14 yıl önce
konuyu hemen değiştırme.eğer aydın doğan haklı olsaydı seda sayanın sabah programında bıle başbakana yüklenırdınız kuyruğunuz sıkıştı kaçamıyorsunuz bır tarafta mılyon dolar aldıgınız patronunuz bır tarafta kırlılıklerı yanı sende çaresıszın cumhurbaşkanının ermenıstana gıtmesı ne alaka.
onur tezcan 14 yıl önce
ilahi birand öldüm gülmekten... 2 lafi bir araya getirip ne sen nede aydin dogan konusabiliyorsunuz sadece yazarak yanit veriyorsunuzz canli yayin dediniz banttan bir yayin yaptinizz türkiyenin en büyük medya patronu dedinizz bu nasil medya ve patronsa adam konusamiyor konusamamasinin sebebii korkuu cok kolay döndünüz basbakanin dedigi gibi köşeyi cem uzanda dönmüştü köşeyi cem uzanda senin gibi atip tutuyordu sizinde suyunuz ısındııı yeter bu ülkede milyonlarca kişiyi d smart denilen aldatmaca olaya kariştirip milleti sömürdünüz yok artik posta,milleyet,hürriyet,radikal,vatan,fanatik v.b almak var artikk fotomac,takvim,aksam almak hadi hayirli tiraşlar birand ve dogan edi ve büdü gibi girin kolkola verin kafa kafaya istikamet gümüşhane :))
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@