Binali Yıldırım'dan af müjdesi!

TBMM Başkanı Binali Yıldırım köprü geçiş cezalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Binali Yıldırım'dan af müjdesi!

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, köprü geçiş cezalarıyla ilgili, “Bu konu ile ilgili düzeltici işlem yapacağız. 6001 sayılı karayolları kanununa geçici bir madde koyarak kökten çözeceğiz. Bu düzenlemeyle bu cezaların yazıldığı günden bu düzenlemenin Meclisten geçtiği güne kadar olan bütün cezaların affedilmesi birinci iş bu” dedi. 

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, köprü geçiş cezalarıyla ilgili, “Bugünkü toplantının maksadı mağdur olan İstanbullunun burada bulunan arkadaşlarla 18 arkadaşımızla bu işi konuştuk, dinledik. Bunun düzeltilmesi gerektiği kanaatine vardık. Benim ilk işim bu konu ile ilgili inşallah düzeltici işlem yapacağız. 6001 sayılı karayolları kanununa geçici bir madde koyarak kökten çözeceğiz. Bu düzenleme ile bu cezaların yazıldığı günden bu düzenlemenin meclisten geçtiği güne kadar olan bütün cezaların affedilmesi birinci iş bu. İkincisi dava açılmışsa bu davalardan feragat edeceksiniz bu davalar düşecek. Mart sonuna kadar müracaat ettikleri halde ödedikleri paralar geri ödenecek” dedi. 

"BENDEN DUYMADIĞINIZ HİÇBİR ŞEYE İNANMAYIN"

Ayrıca Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağı için istifa edeceğine ilişkin haberlerle ilgili, “Benden duymadığınız hiçbir şeye inanmayın. Ne yapacağımıza, ne karar vereceğimizi biz İstanbullularla paylaşacağız. Yalan yanlış haberler itibar etmeye gerek yok. Kehanette bulunanların sayısı arttı, hatta fal baktıranlar var” dedi. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden UKOME kararına aykırı geçiş yapıp ceza yazılan araç sahiplerinden oluşan 18 kişilik heyetle Ulaştırma Bakanlığı İstanbul 1. Bölge Müdürlüğünde bir araya geldi. Basına kapalı bir şekilde gerçekleştirilen toplantıda Binali Yıldırım, mağdurların sorunlarını dinledi. Toplantının ardından TBMM Başkanı Binali Yıldırım, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağı için istifa edeceğine ilişkin çıkan haberlerle ilgili sorulan soruya cevap veren TBMM Başkanı Binali Yıldırım, “Benden duymadığınız hiçbir şeye inanmayın. Ne yapacağımıza, ne karar vereceğimizi biz İstanbullularla paylaşacağız. Yalan yanlış haberler itibar etmeye gerek yok. Kehanette bulunanların sayısı arttı, hatta fal baktıranlar var. Biz milletimizin hizmetinde olduk, ömrümüzü milletimizin hayatını kolaylaştırmak için sarf ettik. Bundan sonra da aynı şekilde rabbim bizim milletimize hizmet etmeyi nasip eder. Bu hizmetleri beraber yaparız” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 19:52


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Olli
Olli - 4 hafta Önce

Kesin bir isler ceviriyorlar yine, Allah sonumuzu hayirli eylesin, secim varya

Trabzon
Trabzon - 4 hafta Önce

Ne güzel Yaz Boz.. Benim ödediğim park radar vs cezalarında geri verin. ...Yersen...

Astsb39
Astsb39 - 4 hafta Önce

İmamoğlu korkusu.oyum ailece hemşerimiz İmamoğlu aynı.bu güzel insana

yasar
yasar - 4 hafta Önce

korku adama neler yaptırır

Halil Uzun
Halil Uzun - 4 hafta Önce

Bunlar oy için vatanını satanları bile affederler, Ehli Sünnetin ve Allahın Kur'an-ı Kerim'inde belirtilen emirlerine tabu deyip yıkmaya yozlaştırmaya kalkmaktan zerre kadar çekinmezler

doğan yıldız
doğan yıldız - 4 hafta Önce

vay durum kötü desene. hemşerim kazanır inşAllah.

banner443