Bilal Erdoğan’ın İtalya’ya kaçtığı iddialarına espirili cevap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilal Erdoğan'ın İtalya'ya kaçtığı iddialarına esprili bir dille cevap vererek, "Enteresan bir şey var tabii. Bu paralel rahat durmuyor ya, oğlum da benim birikmiş olan milyar dolarlarımı İtalya'ya kaçırdı ve oraya yerl

Bilal Erdoğan’ın İtalya’ya kaçtığı iddialarına espirili cevap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilal Erdoğan'ın İtalya'ya kaçtığı iddialarına esprili bir dille cevap vererek, "Enteresan bir şey var tabii. Bu paralel rahat durmuyor ya, oğlum da benim birikmiş olan milyar dolarlarımı İtalya'ya kaçırdı ve oraya yerleşti. Şimdi de o milyarlarca dolar nereye sığdı bilmiyorum. Herhalde paralel kendileri bir yerlere sığdırmış Ve oğlum burada. Doktorasını bitirene kadar da İtalya'ya gidecek gelecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜRGEV'e ait Hatice Hatun Yüksek Tahsil Kız Yurdu'nun açılışında yaptığı konuşmada, "Hayır işlerinde kapımı çalan herkese her türlü desteği verdim. Biz bu makama belli mahfillerden icazet alarak gelmedik. Milletten icazet alarak geldik. Bu konuda her türlü spekülasyonları yapanlar, kimler olduğunu biliyorsunuz. Bundan sonra da yapacaklar biliyorsunuz. Armudu yenen ağaç taşlanır. Bunların bugüne kadar bu tür eserleri olmamıştır. Hep iftira atmışlar. TÜRGEV'in yurtlarında hamdolsun 8 bin kızımız kalıyor. Bu temennimiz odur ki, bu 16 bin, 32 bin olsun. İnşallah daha da artsın. Çünkü buna çok ihtiyaç var. Biz kızlarımız o malum yapıların yerlerinde kalmasını değil, inşallah bu tür istikametini kendisinin belirleyeceği yerlerde kalmasını istiyoruz" dedi.

"Üniversite kızlarımızın iradesi yok mu, kalkıp da bu iradelerini birilerine teslim etmeyecekler" diyen Erdoğan, "İradenizi sadece hakka ve halka teslim edin yeter. Birileri de bakıyorsunuz koskoca adam, devletin en üst kademelerinde çalışıyor ama diyor ki, "Bir yere sormam lazım. Oraya soracağım, oradan talimat gelecek ona göre', o talimatı beklediğin yer ne anlar Türkiye'den. Türkiye'nin neresini okur, nerede ne var, yok. Sizlere hizmetkar olarak bu yolda yürüyeceğiz. Eğitimde bir devrim yaşıyoruz. Şu anda 193 üniversitemiz var. İlmin ulaşmadığı yer bu ülkede yer kalmayacak. Bizim tüm arzumuz, istiyoruz ki hem ilim, hem de irfan sahibi olun. Bilgi ile hikmeti ihmal etmeyin. Hatice Hatun Yüksek Tahsil Kız öğrenci yurdu sizlere hayırlı olsun. İnşallah bundan sonraki açılışlarda da bir arada olalım" diye konuştu.

Oğlu Bilal Erdoğan'ın İtalya'ya kaçtığı iddialarına espri bir dille cevap veren Erdoğan, "Enteresan bir şey var tabii. Bu paralel rahat durmuyor ya, oğlum da benim birikmiş olan milyar dolarlarımı İtalya'ya kaçırdı ve oraya yerleşti. Şimdi de o milyarlarca dolar nereye sığdı bilmiyorum. Herhalde paralel kendileri bir yerlere sığdırmış. Ve oğlum burada. Doktorasını bitirene kadar da İtalya'ya gidecek gelecek. Doktora bittikten sonra da TÜRGEV'de sizlere hizmetkar olmaya devam edecek" şeklinde konuştu.

Bilal Erdoğan’ın İtalya’ya kaçtığı iddialarına espirili cevap

Bilal Erdoğan’ın İtalya’ya kaçtığı iddialarına espirili cevap

Bilal Erdoğan’ın İtalya’ya kaçtığı iddialarına espirili cevap

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler