Belediye Başkanları Yıpratılıyor

AK Parti Trabzon Merkez İlçe Başkanı Ergin Aydın, partisinin iki belediye başkanı hakkında ortaya atılan iddiaların yaklaşan yerel seçimler öncesinde siyasi amaçlı olduğunu savundu.Aydın, Trabzon'un AK Parti'li Çukurçayır ve Pelitli belde belediyeleri baş

Belediye Başkanları Yıpratılıyor

AK Parti Trabzon Merkez İlçe Başkanı Ergin Aydın, partisinin iki belediye başkanı hakkında ortaya atılan iddiaların yaklaşan yerel seçimler öncesinde siyasi amaçlı olduğunu savundu.

Aydın, Trabzon'un AK Parti'li Çukurçayır ve Pelitli belde belediyeleri başkanları ve bazı belediye meclis üyelerinin İl İdare Kurulu tarafından soruşturma talebiyle savcılığa sevk edilmeleri üzerine açıklama yaptı. Her iki olayın da iddia aşamasında olduğunu ve suç unsuru oluşmadığını, tarafların itirazlarının da değerlendirileceğini ifade eden Aydın, "Bu aşamada bir açıklama yapmamız doğru olmaz. Ancak yerel seçimler öncesi yıpratmaya yönelik bu tür iddiaların ortaya atılması düşündürücüdür" dedi.

Gerek Çukurçayır Belediye Başkanı Sabri Baysal, gerekse Pelitli Belediye Başkanı Ömer Kayıkçı'nın görevleri süresince beldelerinde çok önemli çalışmalara imza attıklarını kaydeden Aydın, "Çukurçayır belediye başkanı, 13 yıldır bu görevi sürdürüyor. Bundan önceki süreçte de çeşitli iddialar gündeme taşınmasına rağmen halk bunun cevabını çok yoğun destekle 3 dönemde de üst üste vererek belediye başkanlarına sahip çıkmıştır.

Bugün Çukurçayır beldesi, altyapısından üstyapısına, ulaşımdan imara, sosyal donatılara kadar her türlü kazanımı belediye başkanımızın başarılı çalışmalarıyla elde etmiştir. Çukurçayır bugün cazibe merkezi beldelerimizden biri olmuşsa, bunda belediye başkanımız ve ekibinin katkıları oldukça fazladır. Yine Pelitli bldemiz de bugün elde ettiği kazanımların önemli bir bölümünü Belediye Başkanımız Ömer Kayıkçı ile elde etmiştir. Görev süresince altyapıdan üstyapıya önemli hizmetlerin adımını atmış olan Kayıkçı, geçtiğimiz günlerde belediyeler için adeta riskli projelerinden biri olan
Kentsel Dönüşüm Projesi için TOKİ ile protokol imzası gerçekleştirmiştir. Bugün bu hizmetleri henüz iddiadan öte bir anlam ifade etmeyen gerekçelerle bir kalemde silinip atılamaz diye düşünüyoruz" diye konuştu.

Aydın, her iki belediye başkanı ve belediye meclis üyelerine yönelik ortaya atılan iddiaların yaklaşan yerel seçimler öncesinde siyasi rant elde etmeye yönelik davranışlar olduğunu ifade etti

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Siyaset