7m


7m

hyundai

"Bekçiler acil servislerde görevlendirilsin"

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hastanelerde yaşanan şiddet olaylarının önüne geçilmesi için çarşı ve mahalle bekçilerinin bir kısmının acil servislerde görevlendirilmesini önerdi.

Siyaset 23.09.2020, 19:29
"Bekçiler acil servislerde görevlendirilsin"

Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Eğitim Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen saldırıyla ilgili konuştu.

BEKÇİLER ACİL SERVİSLERDE GÖREVLENDİRİLSİN ÖNERİSİ

Şiddet olayının kabul edilemez olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, hastanelerde yaşanan şiddet olaylarının önüne geçilmesi için çarşı ve mahalle bekçilerinin bir kısmının acil servislerde görevlendirilmesini önerdi.

"HASTANELERİN ACİL SERVİSLERİ BU TÜR SALDIRILARA KARŞI KOYACAK GÜVENLİĞE SAHİP DEĞİL"

Karamollaoğlu, iktidarın özellikle koronavirüs sürecinde hastanelerde daha fazla güvenlik mensunu görevlendirmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:

"Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hasta yakınları sağlık çalışanlarına saldırdı. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Buradan çok açık söylüyorum, geçmişte de bu problemdi. Özellikle de hastanelerin acil servisleri bu tür saldırılara karşı koyacak güvenliğe sahip değil. Korona sürecinde iktidarın hastanelerin özellikle yoğunluğu fazla olan hastanelerin acil servislerine daha fazla güvenlik mensubu ile korumaları icap eder. Bir kişi orada meydana gelecek hadiseyi önleme şansına sahip değildir. Yüz binlerce adam alıyorsunuz aklımıza gelmeyen yerlere. Bir sürü bekçi alımı yapıldı, ne olur bir kısmını bunların acil servislere koyun. Bu kadar mı acizsiniz?"
 


Yorumlar (4)
Saglıkçı 2 yıl önce
Bekçinin güvenlikten ne farkı var .Kendine hayrı yok
ögg 2 yıl önce
Bizim arkamızda devlet durmuyor ve polis bile aciz durumda
eskiya61 2 yıl önce
Acildeki arbedelerde ilkönce güvenlik ve sekreterler kayboluyor. Neden mi. Genelde oralılar. Yarın birgün görmedim duymadıma yatıyorlar.şahitlikten kaçıyorlar. En son ise hemşireler, diğer sağlıkçılar kalır.
Emrah 2 yıl önce
Bekciler muhbirlik görevini üstlenmiş durumda baska bi iş gördükleri pek söylenemez..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@