alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Bayraktar'dan rant iddiasına cevap

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar asrın projesi kentsel dönüşüm öncesi Rant iddialarına cevap verdi.Bakan Erdoğan Bayraktar “Samimiyetimle ifade etmek istiyorum. Bu işi hep birlikte başaracağız.Devlet fakirden alıp zengine vermez böyle bir real

Siyaset 24.04.2012, 09:41
Bayraktar'dan rant iddiasına cevap

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar asrın projesi kentsel dönüşüm öncesi Rant iddialarına cevap verdi.

Bakan Erdoğan Bayraktar “Samimiyetimle ifade etmek istiyorum. Bu işi hep birlikte başaracağız.

Devlet fakirden alıp zengine vermez böyle bir realite yok onu şahıslar yapar ve bu suçtur. Her bakımdan çok büyük suçtur. Kesinlikle böyle bir şeyin yapılmasına ne izin vereceğiz ne bugüne kadar verdik nede bundan sonra vereceğiz” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar kentsel dönüşümün temellerini TOKİ başkanıyken attıklarını belirtti.

Bakan Erdoğan Bayraktar TOKİ’de 130 yerde kentsel dönüşüm yapmaya çalıştıklarını 60.000 civarında konut yapıldığını vurgulayarak hiçbir yerde hiçbir kimseye bir rant temin etmediklerini belirtti.

Kentsel dönüşümü yasal çerçevede vatandaşla, medyayla, uzmanlarla, belediyelerle hep birlikte başaracağını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar “Biz inanın TOKİ 500.000 konut yaptı.

TOKİ öyle işlere baksa 500.000 konut yapamazdı 15.000 konut yapardı. Ama bu iş bereketlendi vatandaşın desteğini aldık. Eleştiriler tabii ki olacak yanlışlarımız çok olmuştur bundan sonra da olacaktır.

O zaman iş yapma hiç oturduğun yerde otur hiçbir hata yapma eleştiri de alma artık modern ülkelerde iş yapmayanlara ceza veriliyor. İş yapanlara diyorlar ki sen büyük bir nehir akıtıyorsun. Büyük bir nehir’e ufak bir damla düşse zarar etmez.

Ama şu bardağın içine ufak bir sinek düşse bunu içmezsiniz. Onun için biz böyle dereleri gürül gürül akıtmamız lazım, deniz yapmamız lazım ki ülkemiz kalkınsın gelişsin. 

Bakan Erdoğan Bayraktar sözlerine şöyle devam etti;

“Diyelim ki bir kamu arazisi vardı üzerinde kaçak yapılar vardı. Kenarında köşesinde şahısların tapulu yerleri vardı.

Burayı biz temizledik Realsize ettik imar yaptık sattık diyelim ki para yapmayan yer sonra yüzeli trilyon yaptı. Bunu aldık hazinenin kasasına koyduk. Bunlar bundan sonra da olacaktır. Devlet buradan aldığı parayla öbür tarafta fakire fukaraya daire yaptı. Onun dışında bir müteahhide bir kesime hiç kimseye Rant sağlamadık.

Bizim burada koruyacağımız kollayacağımız fakir fukaradır. Ufak sanatkarın iş yeri varsa deprem kuşağıysa o iş yerlerine ya iş yeri yapacağız ya kredi vereceğiz bir yerde fakir fukara varsa orda oturuyorsa kiracı olsa bile onu nasıl kollarız ona bakacağız.

Bir yerde fakir fukara oturuyorsa orda tabu sahibi değilse bile onu biz nasıl ikamet ettireceğiz ona bakacağız.”


Yorumlar (1)
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Trabzon'un gururusun!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@