Baykal'ı yakında cübbeli görürüz

Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu, CHP'nin çarşaftan sonra Kuran Kursu açılımını eliştirdi.Bursa'da Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi'nin açılışında konuşan Süleyman Soylu, kalabalıktan bir kişinin “Baykal yakında namaz da kıldırır” demes

Siyaset 07.02.2009, 22:41
Baykal'ı yakında cübbeli görürüz

Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu, CHP'nin çarşaftan sonra Kuran Kursu açılımını eliştirdi.

Bursa'da Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi'nin açılışında konuşan Süleyman Soylu, kalabalıktan bir kişinin “Baykal yakında namaz da kıldırır” demesi üzerine Soylu, “Çok yakın zamanda sayın Baykal'ı eğer imam cübbesini giyip, kafasına da imam sarığını da takıp, en önde namaz kıldırmaya girerken görürseniz hiç şaşırmayın” diye konuştu.

Kendilerinin Adnan Menderes üzerinden bugüne kadar hiç siyaset yapmadıklarını belirten Süleyman Soylu, “Allah Menderes'i nur içinde yatırsın. Menderes'in üzerine bir gün siyaset yapmadık. Bir gün oy avcılığı, oy devşirmesi içerisine girmedik. Ama Türkiye siyaseti öyle keşmekeş ortama girdi ki kimse iş ile uğraşmıyor. Kimse gençlerimizin geleceği ile ilgili uğraşmıyor. Birisi buzdolabı dağıtıyor. Öbürü çamaşır makinesi dağıtıyor. Öteki de her mahalleye Kuran Kursu açacak, 'günaydın' derler adama” dedi.

Süleyman Soylu, milletin aldatıldığını ileri sürerken de “2002'de Kahramanmaraş Meydanı'nda bu hükümet mensuplarının söylediği 'Başörtüsü bizim namusumuzdur', 'Siyasi partiler kanununu değiştireceğiz', 'Seçim kanunu değiştireceğiz', 'Yolsuzluklardan yolsulluklardan Türkiye'yi arındıracağız' gibi sözlerle milleti istismar etmeyin. Kavga siyasetini, kirlilik siyasetini bırakın. Türkiye'yi hep beraber geliştirelim” diye konuştu.
 

Yorumlar (3)
temel 12 yıl önce
sayın genel başkan yine çok isabetli bir yorumda bulunmuş. değerler üzerinden siyaset yapmaya alışmış chp bu kez de din üzerinden siyaset yapıyor. hiç şaşılacak vi durum değil. hatta genel başkanın dediği gibi yakında oy için miting meydanlarına cübbeli olarka giderse onada şaşırmamak gerek. bu ülkede dürüst temiz güler yüzlü hizmet adamı ülkenin tek alternatifi dp dir , süleyman soylu dur. arkandayız DP, arkandayız SÜLEYMAN SOYLU...
Laz_Kemal 12 yıl önce
seni de yakinda klisede görürüz dinler arasi diyalog diye ... hiç sansin yok birak siyaseti milli görüsü destekle
kral 12 yıl önce
şimdi moda böyle din le başörtüsüyle siyaset yapanlar kazanıyor ne yapsın adam baktıkı böyle olmulyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@