Baykal'ı kızdıran soru

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Kurban Bayramı'nı memleketi Antalya'da geçiriyor. Baykal, bayram namazını torunları ile birlikte dedesinin de imamlık yaptığı Tekeli Mehmet Paşa Camii'nde kıldı. SEN İŞİNE BAK Deniz Baykal, cami çıkışında, bir gazetecinin,

Siyaset 09.12.2008, 06:06
Baykal'ı kızdıran soru
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Kurban Bayramı'nı memleketi Antalya'da geçiriyor. Baykal, bayram namazını torunları ile birlikte dedesinin de imamlık yaptığı Tekeli Mehmet Paşa Camii'nde kıldı.

SEN İŞİNE BAK
Deniz Baykal, cami çıkışında, bir gazetecinin, "Kurban kesiyor musunuz?" şeklindeki sorusuna ise "İşine bak" diye yanıt verdi

ETNİSİTE KARDEŞÇE YAŞMAMIZA ENGEL DEĞİL
Deniz Baykal cami çıkışında, "Etnik kimliğimiz, kültürlerimiz, mezhebimiz birbirinden farklı olabilir ama bu kardeşçe yaşamamıza engel değil." dedi.

Türkiye'de ve dünyada birçok acıların yaşandığını ifade eden Baykal, "Bayramlar bu acıların ne kadar anlamsız ve temelsiz olduğunu bize gösteriyor. Kardeşlik ve beraberliğimizi hiçbir şekilde kaybetmemeliyiz. Bu duygular içindeyim. Bütün vatandaşlarımın, bütün Müslümanların bayramını yürekten kutluyorum. İnşallah gelecekte her şey, çok daha iyi olacak. Daha güzelini hep beraber gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

10 ADET BÖREK ALDI
Deniz Baykal beraberindekilerle birlikte Kır Camii'nde bulunan Avcuoğlu Börek Salonu'na gitti. Baykal, 10 tane börek siparişi verdikten sonra bir müddet börek ustası ile sohbet etti.

ELLERİYLE YEDİRDİ
Daha sonra kendisine ikram edilen böreklerden bir lokma alan Baykal, kendisini takip eden gazetecilere elleri ile börek yedirdi.

100 YTL VERDİ
Baykal, börekler için 100 YTL vermek istedi, ancak iş yeri sahibesi 50 YTL'nin yeterli olduğunu söyleyerek paranın kalan kısmını almadı. Baykal, Işıklar semtindeki bir simitçiden de simit satın alarak evine döndü.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@