Baykal'ı "Hoca Efendi" yaptılar!

Deniz Baykal'ı "Hoca Efendi" yaptılar! İşte şaşırtan Baykal posteri... CHP'li kadınlar, kadın vekillerin sert tepki göstermesini isterken, gençler dünyanın en büyük internet paylaşım sitesi Facebook'ta Baykal aleyhine sayfalar kurmaya başladı. DENİZ HOCA

Siyaset 21.11.2008, 20:39
Baykal'ı

Deniz Baykal'ı "Hoca Efendi" yaptılar! İşte şaşırtan Baykal posteri... CHP'li kadınlar, kadın vekillerin sert tepki göstermesini isterken, gençler dünyanın en büyük internet paylaşım sitesi Facebook'ta Baykal aleyhine sayfalar kurmaya başladı.

DENİZ HOCA EFENDİ
Bu sayfalardan birisi, "Deniz Baykal Hoca Efendi Sevenleri" başlığı ile kuruldu. Sayfada Baykal'ın türbanlı ve cübbeli fotomontaj resimleri ile çarşaflı açılıma tepki mesajları yer alıyor. Bu mesajlardan en dikkat çekeninde şu ifadeler yer alıyor: "Deniz Baykal Hoca Efendi'ye göre iki tür çarşaf var; 1- Bulunduğu ortama göre giyinebilir ama içinde aydınlık bir düşünce mümkündür. 2- Türkiye'yi geriye döndürmek, Ortaçağ karanlığına çekmek isteyenlerin simgesi.

CHP'DEN ELİNİ ÇEK
Üniversitelerde başörtüsünü serbest bırakan düzenlemeyi, 'Bu iş çarşafa kadar gider' diyerek dava açıp iptal ettiren CHP lideri Baykal, yerel seçimlere az bir süre kala tavır değiştirdi. Törenlerle başörtülü ve çarşaflı kadınlara CHP rozeti takan Baykal, çarşafı 'Türkiye'yi geriye döndürmek, Türkiye'yi Ortaçağ karanlığına çekmek isteyenlerin' simgesi olarak nitelediğini unuttu. Herkes içinde bulunduğu ortamın gereğini benimseyerek giyiniyor olabilir ama herkesin içinde pırıl pırıl bir anlayış, aydınlık bir düşünce ve çok duyarlı bir yüreğin bulunması mümkündür. (H.K.)"

Sitede kurulan "Çarşaflı Baykal CHP'den ve Türkiye siyasetinden elini çek" sayfası ise en fazla ilgi gösterilen sayfa oldu. Sayfanın editör bölümünde şu tepki yazısı yer alıyor:

OBAMA YANLIŞINI ANLADI
"Üniversitelerde direncimizi yok sayarak üye yaptığı üyelerle şov yapan Baykal'ı istifaya davet ediyoruz. Aylarca üyelik bekleyen kişilerin üyeliklerini reddederken 12. maddeden 1 gecede 100'lerce sahte üyeliği mahkemelerce iptal edilen Baykal'ın bu sefer bu sahteciliğine popülistliği de eklendi. Baykal ve onun ortaklarının CHP'den ve siyasetten elini çekmesini istiyoruz." Sayfada tepki mesajları ise şöyle:

Ya şu ülkeyi namusuyla şerefiyle Atatürk devrimlerine bağlı olarak bir Allah'ın kulu yönetemeyecek mi? CHP'ye saydırırdım şimdi ama temeli yüzünden bunu yapamam Baykal istifa artık!! (T.V.)

Obama change (değişim) dedi, Baykal yanlış anladı! (E.B) nElbette başı bağlı kadınlarımız da partimize üye olsun ama takiye yapar gibi bunu davulla zurnayla basına pozlarla duyurmak CHP liderine Atatürk'ün koltuğundaki adama yakışmaz! O koltuk ağırlık gerektirir.

Erdoğan'a Baykal, Baykal'a çarşaf ne güzel UYMUŞ! (G.K) Vah Atatürk vah kimlerin eline düştü yadigarların...

(Süper Poligon)Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
nuri cebiroglu 13 yıl önce
bu toplum ne zaman dürüst ilkelı sıyasetçıler görecek.daha düne kadar miting yaptırıp çarşafa türbana karşı halkı galyana getırtıp bölmek isteyenler acaba çarşaflı kadınlardan oy alabılırmıyız telaşı içindeler pes yanı.türbanla çarşafla değilde proglamla iktıdara gelın lütfen.
eray 13 yıl önce
çok yakışmış.....
TS.li Metin 13 yıl önce
Kadınlarımızın çarçaf ve örtü ile kapanmasının özünde erkeklerin gözünden ve sapık fikirlerinden korumak içinmiş.. Böyle bir sorunu kim yaratıyor..Erkekler.. Bence o sapıkların gözlerini ve sapık fikirlerini kapatmalıyız, ortadan kaldırmalıyız.. Kadınların ne günahı var bu işde.. Sıcak bir mevsimde, yazık değilmi kadınları, çuval gibi kumaşla boğmanın.. Ayrıca bazı kadınlar kocalarının baskısıyla kapanıyor.. Kısaca burda suçlu aranacaksa o da erkeklerdir.. kadını bir seks objesi gibi algılaması..Kadın aynı zamanda anadır.. acıkmış insanları besleyendir...hizmetcidir.. biz erkekler gibi insandır.. Birde olaya böyle bakmaya çalışalım..
TS.li Metin 13 yıl önce
1) Baskı ve zorla Kapanmak zorunda kalan kadınları hayata bağlamaya çalışıyor.. 2) Akp.nin sömürgesinden kurtarmaya çalışıyor.. 3) Partisinin oylarını artırmaya çalışıyor.. 4) Milli Görüşcülerin yıllarca yaptıkları yanlışları yapıyor.. Ama boşa çalışıyor gibi..
halilky 13 yıl önce
Adam oy toplamak için çarşaflıları partisine kattı.

Bunun şaşılacak tarafı ne onu anlamadım.

Sonuçta adam partiye fazladan da olsa bi' kaç almak onun görevi...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@