Baykal Bayraktar'a dava açtı!

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Odatv muhabiri İklim Bayraktar hakkında 20 bin TL manevi tazminat davası açtı CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Odatv muhabiri İklim Bayraktar hakkında 20 bin TL manevi tazminat davası açtı. Dava dilekçesinde, İ

Baykal Bayraktar'a dava açtı!

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Odatv muhabiri İklim Bayraktar hakkında 20 bin TL manevi tazminat davası açtı CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Odatv muhabiri İklim Bayraktar hakkında 20 bin TL manevi tazminat davası açtı. Dava dilekçesinde, İklim Bayraktar'ın, Baykal'ı kasten, bilinçli olarak hedef aldığı ve birilerinin yazdığı senaryoya sonuna kadar sadık kalarak rolünü çok iyi oynadığı belirtildi.

-"İFTİRA ATTI"-

Deniz Baykal, avukatı Muzaffer Yılmaz aracılığıyla Ankara Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesine bugün İklim Bayraktar hakkında tazminat davası açtı. Davan dilekçesinde söz konusu kişinin gerçek dışı, iftira ve hakaretlerde bulunduğu belirtilerek, şöyle denildi:

"Davalının çeşitli yazılı ve görsel basın yayın organlarında verdiği röportaj ve çıkan haberlere, müvekkil Sayın Deniz Baykal'a yönelik gerçek dışı, iftira ve hakaretlerde bulunması nedeni ile müvekkilin kişilik hakları ağır bir şekilde ihlal edilmiş olup, müvekkil lehine 7 Mart 2011 tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte 20 bin TL manevi tazminata hükmedilmesi talebidir."

-"PLANLI BİR SENARYO HAYATA GEÇİRİLDİ"-

Dava dilekçesinde, planlı bir senaryonun hayata geçirildiğine işaret edilerek şöyle denildi:

"Müvekkile yapılan iftira önceden düşünülmüş ve uygulaması gerçekleştirilmiş planlı bir senaryonun hayata geçirilmesidir.

Davalı Sayın Deniz Baykal'ın özel kalemini 2 defa arayarak mutlaka kendisi ile görüşmesi gerektiğini, keza bir defa da korumasını arayarak mutlaka görüşmek istediğini belirtmiştir. Telefon görüşmelerinde konunun çok önemli olduğunu ve fotoğraf çektireceğini ifade etmiştir.

Oysa davalı, müvekkil ile yapmış olduğu görüşmeye fotoğraf getirmediği gibi gazeteciliğin gerektirdiği röportaja yönelik (not alma veya kayıt altına alma) faaliyetlerde de bulunmamıştır."

-"DAVALI TUTARSIZ, OLAYLAR DÜZMECE"-

İklim Bayraktar'ın, basında yer alan ifadelerinde Baykal'ı neden ziyaret ettiğini açıklamadığına dikkat çekilerek, "Tüm bu hususlar, davalının ifadelerinin tutarsızlığını, olayların düzmece ve gerçek dışı olduğunu göstermektedir" denildi.

-"ÖNCEDEN PLANLANMIŞ, SANAL DELİL VE ŞAHİT OLUŞTURMA SENARYOLARI"-

Dava dilekçesinde, İklim Bayraktar'ın telefonlarının dinlenmesi ihtimali çok yüksek olan kişilerle sözde olayı paylaşması ve bunu yine CHP üst düzey yöneticilerine sözde anlatmasının inandırıcı olmadığı belirtilerek, "Tüm bunlar, önceden planlanmış bir Oyunun tamamlanmasına yönelik sanal delil ve şahit oluşturma senaryolarıdır" denildi.

-"DAVALI BU OLAYDA KULLANILMIŞTIR"-

Davalının bu olayda kullanıldığı ifade edilerek, şöyle denildi:

"Davalının iddiaları hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığı gibi müvekkil Sayın Deniz Baykal hedef alınarak CHP içerisinde kavga çıkartılmasından siyasi olarak nemalanacak olanlar da bellidir. Davalı bu olayda kullanılmıştır."

-"KARALAMA KAMPANYASI"-

Davalının Baykal'a iftira attığı belirtilerek, "Gazeteci kimliğini kullanan bir bayanın Türk siyasi hayatının en önemli unsurlarından olan müvekkil Sayın Deniz Baykal'a iftira atması ve siyasal geleceğine yönelik karalama kampanyasında bulunması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu nedenle de davalının tazminata mahkum edilmesi gerekmektedir."

-"KASTEN, BİLİNÇLİ BAYKAL'I HEDEF ALDI, BİRİLERİNİN YAZDIĞI SENARYOYU OYNADI"-

İklim Bayraktar'ın kasten, bilinçli olarak Baykal'ı hedef aldığının altı çizilerek, "Birilerinin yazdığı senaryoya sonuna kadar sadık kalarak rolünü çok iyi oynamıştır" denildi.

-"İSPAT ETMEK ZORUNDA"-

Baykal'ın, davalıya beyanlarını ve iftiralarını bu davayı açarak ispat etme olanağı tanıdığı belirtilerek, "Davalı İklim Ayfer Kaleli müvekkilin elle ve ağızla tacize uğradığını ispat etmek zorundadır" dedi.

-DELİLLER-

Dava dilekçesinde "deliller" başlığında şu ifadelere yer verildi:

"Dilekçemizde sayılan ekler, davalının Habertürk TV'de yayınlanan Teke Tek adlı televizyon programının 8 Mart 2011 tarihli canlı yayın açıklamalarına ait CD örneği, davalının delillerine karşı delil sunma hakkımız saklı kalmak kaydı ile her türlü yasal delil."

Deniz Baykal'ın avukatı Muzaffer Yılmaz, yaptığı basın açıklamasında da, Baykal'a çok çirkin bir iftira atıldığını belirterek, şöyle dedi:

"Bugüne kadar da böylesine çirkin bir iftiraya maruz kalmamıştır. İklim Ayfer Kaleli kasten, bilinçli olarak müvekkili hedef almış ve birilerinin yazdığı senaryoya sonuna kadar sadık kalarak rolünü çok iyi oynamıştır. Sayın Deniz Baykal, sözde gazeteci bayana beyanlarını ve iftiralarını bugün açmış olduğumuz 20 bin TL'lik manevi tazminat davasında ispat etme olanağı tanımaktadır."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.