7m


7m

hyundai

Baykal: Anlaşmak En İyisi

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı seçimine yönelik olarak, "Sayın Başbakan umarım, muhalefetle işbirliği içinde, uzlaşmayla Cumhurbaşkanı seçme anlayışını sürdürmektedir" dedi.Baykal, Parti Genel Merkezi'nde bir grup gazeteci ile sohbeti sıras

Siyaset 26.07.2007, 21:07
Baykal: Anlaşmak En İyisi

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı seçimine yönelik olarak, "Sayın Başbakan umarım, muhalefetle işbirliği içinde, uzlaşmayla Cumhurbaşkanı seçme anlayışını sürdürmektedir" dedi.

Baykal, Parti Genel Merkezi'nde bir grup gazeteci ile sohbeti sırasında, Cumhurbaşkanı seçimine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Seçimlerden sonra, Türkiye siyasetinde yeni bir dönemin yeni bir sayfanın açıldığına işaret eden Baykal, "Bu sayfanın bir uzlaşma ve işbirliği anlayışı içinde gelişmesi hepimizin dileğidir" diye konuştu.

Bu dönemin uzlaşma anlayışıyla gelişip gelişmeyeceğini belirleyecek en temel konunun Cumhurbaşkanlığı seçimi olduğunu vurgulayan Baykal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Başbakan, seçimlerden önce Cumhurbaşkanının uzlaşmayla seçileceğini kamuoyuna ilan etmişti. Beni seçimden sonra aradığında da bu anlayışını tekrar etmiştir. Cumhurbaşkanı adayı arayışını muhalefetle de görüşerek sürdüreceğini açıklamış olması memnuniyet vericidir. Şimdi, Sayın Başbakan'ın bu doğrultuda yapacağı girişimleri bekliyoruz.

Sayın Başbakan, umarım, muhalefetle işbirliği içinde, uzlaşmayla Cumhurbaşkanı seçme anlayışını sürdürmektedir. Geçen Parlamento döneminin gerginliklerini çatışmalarını, bu Meclis'e taşımak çok yanlış bir başlangıç oluşturur. Uzlaşma politikası AKP için de Türkiye için de yararlı olacaktır. Umarım Başbakan muhalefete bir Cumhurbaşkanı dayatma yanlışına bir kez daha sürüklenmez."


Yorumlar (1)
kocaçinar 15 yıl önce
Ana Muhalefettekiler hezimetin sebepleri konusunda kafa yorarken,Millete hakaret etmekten de geri kalmıyorlar.

Kafa o kafa ki, hatasından vazgeçemiyor.

İktidar Partisinin "Mağduriyet" politikasıyla kazandığını düşünüyorlar.

Halbuki asıl mağdurun Milletin kendisi olduğunu, yapılan zulmün büyüyüp; seçmenlerden, seçilenlere kadar uzandığını göremiyorlar.

Nasıl görsünler ki, sırça köşkleri içinde.

Halkın içine çıkıp, onlarla konuşmadan, diyaloğ kurmadan, bilmek mümkün mü?

Bağnazca, hatalarında ısrar ederek mi bizden oy isteyecekler, hep?

Sorunların birçoğunun çözümünün, inatlarının kırılmasında olduğunu göremiyorlar mı?

İktidar ihtimalini düşünüyorlarsa, alternatif olmak istiyorlarsa, arka bahçeleri konumunda olan kurumlardaki zulmü durdurup, zamana bırakmaları gereklidir.

Çünkü, halk çok iyi biliyor onların hangi arka bahçelerde, kimlerle içli-dışlı ilişkiler içinde olduklarını.

Onların tek bir işareti yeter zulmün durdurulması için.

Olur ya!

Bizde zamanla unutabiliriz, yapılanları.

Belki o zaman, onları da iktidar alternatifleri arasına koyabiliriz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@