7m


7m

hyundai

Başbakan'dan ültimatom

Başbakan Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'i, Hazine ve Botaş'a yıllardır ödemediği borçları için uyardı Eerdoğan dünkü toplantıda da bir soru üzerine, "Kendisini uyardık, para tahsilinden sonra (Başkent gaz'ın satışı) ödemesi ola

Siyaset 23.09.2008, 14:03
Başbakan'dan ültimatom
Başbakan Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'i, Hazine ve Botaş'a yıllardır ödemediği borçları için uyardı

Eerdoğan dünkü toplantıda da bir soru üzerine, "Kendisini uyardık, para tahsilinden sonra (Başkent gaz'ın satışı) ödemesi olacak" dedi.

UYARI İFTARDA GELDİ
Başbakan'ın sözünü ettiği uyarıyı Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 1 Eylül'deki iftar yemeğinde yaptığı öğrenildi. Enerji Bakanı Hilmi Güler'in de Gökçek'le görüşerek, özelleştirme gelirinin kasaya girdiği anda öncelikli olarak BOTAŞ'ın borçlarının ödeneceğini vurguladığı belirtildi.

GÖKÇEK GÖZDEN DÜŞÜYOR MU
Gökçek'in yıllardır süren borçlarına sesini çıkarmayan, gerektiğinde bu borçların faizlerini silmeye dönük yasa değişikliği yapan Hükümetin, 2009 yerel seçimler öncesinde Gökçek'e karşı tavrını değiştirmesi, Ankara kulislerinde "Gökçek aday gösterilmeyecek" yorumlarına neden oldu. (Vatan)

Yorumlar (2)
orto 14 yıl önce
Gökcek yolunu bulur yine başkan olur. Eğer doğru ise ilk defa RECEP TAYYİP ERDOĞAN I Canı gönülden tebrik ederim. yeter halkın parasını artık toplayım sağa sola harcayıp ankarada hava attığı... Devlete olan borcunu ödesin.
karsiyanlal 14 yıl önce
bu borç yüzünden kimbilir kaç kişi belediye başkanlığına korkuyala yanaşıyor :) başbakanda gökçeki hesapta uyarıyor ama ; bakın borcu var belediyenin haberiniz olsun :))kamuoyuna gözdağı veriyor :)) politka bu , işi biliyorlar kimsenin haberi yok :))

Gelişmelerden Haberdar Olun

@